В Німеччині збудували найвищу в світі вітротурбіну – 246,5 м

Німецька компанія Max Bögl Wind AG збудувала найвищу в світі вітряну турбіну. Опора має висоту 178 м, а загальна висота вежі з урахуванням лопатей становить 246,5 м, пише Electrek.

Завдяки більшій висоті вітротурбіни, річне вироблення енергії збільшується на 0,5-1% за рахунок зниженої турбулентності і більшої швидкості вітру.

Найвища вітротурбіна знаходиться в німецькому Гайльдорфі. Вартість проекту становить € 70 млн ($ 81 млн), щороку він приноситиме € 6,5 млн доходу. Вітряк-рекордсмен – один з чотирьох вітряків висотою від 155 до 178 м, на кожному з яких встановлено генератор потужністю 3,4 МВт. У компанії підрахували, що за рік кількість виробленої енергії складе 10 500 МВт*год.

Рекордну висоту вітротурбіни забезпечує будівельна технологія компанії System 160+. Також при будівництві використовувалася гідроаккумуляція енергії. Водонапірна вежа заввишки 40 м слугує резервуаром. Вона пов'язана з ГЕС, що розташована на 200 м нижче вітряків. Надлишок енергії вітру використовується для перекачування води проти сили тяжіння і її зберігання у вежі. При необхідності вода вивільняється для подачі електричного струму. Для перемикання між режимами зберігання енергії і її подачі в мережу потрібно всього 30 секунд. Ємність резервуара становить 70 МВт*год, чого вистачило б середньому американському домогосподарству на сім років.

Вітряки будують все вищими, адже за результатами досліджень, це знижує вартість виробленої електроенергії на 5-9%. Вже наступного року компанія Vestas розраховує встановити прототип ВЕС висотою 241 м. 

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка