В Києві відбудеться перша міжнародна виставка електромобілів

10-12 червня у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» пройде перша міжнародна виставка електромобілів Plug-in Ukraine, в ході якої також будуть представлені електростанції і комплектуючі для даного транспорту. Як повідомив в ході прес-конференції в УНІАН один з організаторів виставки, директор компанії «Євроіндекс» Володимир Шмуклер, її головною метою є популяризація екологічного транспорту в Україні.

«Це не автосалон. Це виставка, присвячена розвитку електротранспорту в країні. У неї три основні аспекти. Перший, безумовно, – це електромобілі. Друге – це двоколісний електротранспорт. І третій аспект, без якого перші два не зможуть розвиватися, – це інфраструктура. Це зарядна інфраструктура, яка є дуже важливою, і якої в країні практично немає», – сказав Шмуклер.

Він також зазначив, що всього в Україні вже продано близько тисячі електромобілів, і до 2020 року щорічний імпорт електромобілів може скласти до 10 тисяч одиниць. При цьому він зазначив, що існує кілька перешкод для розвитку українського ринку електромобілів.

«Перша проблема – це відсутність інфраструктури. Друге – це відсутність державної програми підтримки», – додав він.

Як зазначив один з організаторів виставки, керівник проекту Emobilis Сергій Нікулін, Україна істотно відстає від європейської тенденції зростання продажів електромобілів.

«Для нашої країни дуже важливо, щоб люди знали, що таке електромобіль, що він є і що ринок розвивається. У 2015 році з 46 тис. проданих в Україні автомобілів тільки 1% склали електромобілі», – сказав Нікулін.

При цьому він підкреслив, що навіть в Норвегії, яка є одним з головних популяризаторів екотранспорту і яка стала четвертою країною, в якій продажі електромобілів перевищили 100 тисяч одиниць, люди звертаються з питаннями: як керувати електромобілем, де його заряджати і т.д. Як зазначив в ході прес-конференції генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД), яка виступила одним з партнерів виставки, Олег Назаренко, Україна зараз не може собі дозволить впровадити систему держкомпенсації за покупку екотранспорту, як це передбачено в більшості розвинених країн, але зараз йде робота по спрощенню системи оподаткування на покупку такого транспорту.

«Ми прекрасно розуміємо, що наша країна знаходиться в скрутному становищі. У нас не повертатимуть за покупку не те що 17 тисяч доларів, як в США, Франції або Німеччині, але навіть 5-6 тисяч. Тому ми ставимо перед собою реальні завдання. Говоримо на рівні чиновників і з депутатами – ніхто не вимагає ніяких повернень з бюджету, просто вважайте, що або ці електромобілі НЕ будуть завозити взагалі, або їх завезуть, але ви не отримаєте ні копійки», – сказав Назаренко.

Він також додав, таким методом вже вдалося домогтися скасування мита на імпорт електромобілів, а також йде доробка законопроекту №1912 про скасування ПДВ при купівлі такого транспорту. Організатори також відзначили, що на участь у виставці Plug-in Ukraine подали заявки понад 30 компаній. Зокрема, як зазначив Нікулін, виробники найбільш популярних електромобілів на виставці представлені не будуть, оскільки не мають офіційних представництв в Україні. Але ці електромобілі будуть представлені компаніями-імпортерами: Eco-cars, Oxygen, Electrocars Club і іншими.

Також Шмуклер додав, що в ході виставки передбачені тест-драйви електромобілів, мотоциклів, електровелосипедів, а власникам електромобілів вхід на виставку буде безкоштовним.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка