В Чорнобилі насунули нову арку над зруйнованим 4-м енергоблоком. Відео

29 листопада було завершено процес насування захисної арки, що накрила зруйнований четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. За два тижні арка подолала 327 метрів. Її основна функція – обмежити розповсюдження радіоактивних речовин в об’єкті Укриття. Термін експлуатації – 100 років.

Як повідомляє Главком, у 2017-му почнеться новий етап з перетворення Укриття на екологічно безпечну систему.

«Нова захисна споруда – це перший комплекс заходів. Протягом року ми маємо ввести новий конфайнмент в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій. Усі системи має бути підключено та протестовано. Після цього можливо буде використовувати обладнання, встановлене всередині, – крани. По-перше, це демонтаж нестабільних конструкцій, а з 2018 року ми перейдемо до виймання паливовмісних мас, деконструкції 4-го енергоблоку із подальшим їх захороненням», – сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

До 2023 року одним із найважливіших завдань називають спорудження основних об’єктів інфраструктури, пов’язаних із зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації. Також в зоні відчуження мають намір збудувати сонячні електростанції.


Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка