В 2016 році відновлювана енергетика забезпечила роботою 10 млн. працівників по всьому світу

Минулого року в світовій індустрії відновлюваної енергетики було зайнято 9,8 млн. робітників, що всього на 1,1% більше, ніж у 2015 році. Про це пише Bloomberg з посиланням на щорічну доповідь Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA). За даними аналітиків, за останніх два роки темпи зростання кількості робочих місць сповільнилися.

Найбільша кількість робітників була зайнята в сонячній енергетиці – 3,09 млн. чоловік. Загалом з 2012 року число робочих місць в сонячній і вітровій енергетиці подвоїлося.

«Останнім часом характер робіт у цій сфері змінюється з великим упором на монтаж, експлуатацію та технічне обслуговування, – каже генеральний директор IRENA Аднан Амін. – В цих галузях зростання відбувається повільніше, ніж у виробництві. Кількість робочих місць зростатиме передусім у країнах, що розвиваються, а особливо в Азії».

Після сонячної енергетики найбільше робітників – у сфері виробництва рідкого біопалива (1,7 млн), великих ГЕС (1,5), вітрової енергетики (1,1), сонячних системи охолодження, обігріву (828 тисяч) і виробництва біомаси (723 тисячі).

Найбільшою кількістю робочих місць ВДЕ (без урахування гідроенергетики) забезпечили китайців – в 2016 році в країні налічувалося 3,643 млн вакансій. Друге місце посідає Бразилія (876 тисяч робочих місць), а замикає трійку лідерів США (777 тисяч).

На азіатські країни минулого року припадало 62% робочих місць у сфері ВДЕ (у 2013 році цей показник становив 50%). За прогнозами IRENA, до 2030 року відновлювана енергетика може забезпечити роботою 24 млн. людей.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка