Український вчений запропонував унікальні технології утилізації відходів

Вчений Іван Бондаренко запропонував унікальні технології утилізації відходів.

Концепцію виходу України з екологічної кризи директор громадської організації "Регіональний центр науково-технічного розвитку" описав у книзі "Територія без відходів: інноваційний погляд", яку переселенець з Донецька представив у Харкові, передає газета День

У виданні, яке стало результатом десятирічної праці, висвітлюється виключно авторське дослідження, але в різні роки у ньому брали участь і колеги Івана Бондаренка, зокрема, вчені з Донецького національного технічного університету.

Серед запропонованих технологій - інноваційна система транспортування відходів, для роботи якої не потрібні ні паливо, ні електроенергія.

Принцип роботи енергоавтономної системи транспортування відходів II-V класу небезпеки дуже простий, запевняє винахідник.

«Відходи чи інші вантажі надходять у накопичувальну ємність і діють на поршень у циліндрі зі стисненим повітрям, витісняючи останнє у порожнину електротурбін, які генерують електроенергію у процесі всього завантаження, - пояснює Іван Бондаренко. - Після цього електроенергія передається на акумулятор і електродвигун».

При повному завантаженні ємність йде по тунелю або монорельсу до місця призначення, де автоматично розвантажується і повертається таким же шляхом. Далі процес повторюється, вага відходів генерує енергію. Як результат, чим більше відходів, тим більше енергії.

Перевага такої технології ще і в тому, що при транспортуванні відходів або інших вантажів мінімізується людський фактор, говорить Іван Бондаренко. "Це значно підвищує надійність процесу і знижує небезпеку при русі отруйних речовин територією населених пунктів, - наголошує вчений. - Також немає необхідності платити зарплату водіям сміттєвозів, можна у кілька разів скоротити штат комунальних підприємств".

Іван Бондаренко також розробив технологію утилізації небезпечних відходів. Вчений пропонує переробляти дуже токсичний фосфорний шлам у цінну промислову сировину - червоний фосфор. Свого часу фосфорний шлам не змогли утилізувати у Слов'янську, і після безлічі аварій на складах, де він зберігався, матеріал відправили на переробку у Казахстан.

У своїй книзі Іван Бондаренко також описує пристрій, який дозволяє звичайній електричній лампі працювати на теплових відходах - без розеток і батарей, та приділяє увагу виробництву мільярдів кубометрів біогазу з органічних відходів.

Іван Бондаренко виступає за деіндустріалізацію окремих районів донецької області та створення екопоселень.

«В своїй книзі я розглядаю проект сучасного екологічно ефективного населеного пункту з комплексною, всебічно розвиненою інфраструктурою, здатною забезпечити задоволення всіх потреб сучасної людини, - розповідає Іван Бондаренко. – Завдяки використанню матеріалів і ресурсів на основі впровадження екоцентричної філософії поведінки та елементарної екологічної освіти у таких поселеннях буде утворюватися у кілька разів менше рідких та твердих побутових відходів, ніж у місті».

Наразі розробки Івана Бондаренко пройшли кваліфікаційну експертизу у держпідприємстві "Український інститут промислової власності" та мають відповідні патенти, а для їх впровадження не вистачає лише грошей.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка