Україні потрібно встановити ще 5 млн лічильників для досягнення 100% обліку газу

Україні необхідновстановити близько 5 млн індивідуальних лічильників для досягнення 100% обліку природного газу.

Як зазначає член колегії Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Марія Яковлєва, країна повинна виробляти сучасні прилади обліку у великій кількості, передає Громадське радіо

«Сьогодні у нас всього чотири виробника лічильників - збільшивши потужності, можна встановити близько 5 млн індивідуальних лічильників за 1-2 роки, – впевнена експерт. – Необхідно залучити іноземних інвесторів та створити спільні підприємства, які б виготовляли 80% комплектуючих газових лічильників».

Згідно з даними НКРЕКП, щорічно встановлюється близько 300 тисяч газових лічильників – з такими темпами знадобиться щонайменше 16-17 років, аби досягти 100% обліку, каже Марія Яковлева. 

«Україна може встановити нові лічильники, які працюватимуть мінімум 10 років, - зауважує експерт. - Термін окупності таких газових приладів залежатиме від тарифу, який ми сьогодні не знаємо: в середньому від 3 до 7 років».

100% облік природного газу, тепла та води потрібен для створення анонсованого Україною ринку житлово-комунальних послуг, пояснює Марія Яковлева. «Сьогодні в нашій платі за енергоресурси є кошти на встановлення лічильників, однак ми не маємо права обрати тип приладу обліку та фірму-монажника, - пояснює вона. – Законопроект про комерційний облік, який витягав ці кошти з тарифу на тепло та воду і дозволяв, приміром, голові ОСББ або управителю збирати кошти на лічильник, обирати фірму для його встановлення та обслуговування, недоотримав одного голосу і був направлений на повторний розгляд до комітетів».

Серед аргументів, які наводили депутати, був такий: "Так що ви хочете, покласти ці витрати на споживачів?" Шановні депутати, сьогодні ці витрати лежать саме на споживачах.

Сьогодні споживачі послуг платять кошти, а вплинути на якість послуги ніяк не можуть, нарікає Марія Яковлева. «Монополіст "Облгаз" у місті Києві нещодавно встановлював газові лічильники по 4-5 тисяч гривень, тоді як він коштує 1 тисячу гривень, - розповідає експерт. - У моєї знайомої є маленька "готелька" - 22 м2, то їй запропонували встановити газовий лічильник за 10 тисяч гривень».

Треба виймати всі послуги з тарифу, впевнена Марія Яковлева.

«Товар - в одну сторону, а всі послуги - в іншу, - пояснює експерт. - Треба розділяти і дивитися, хто конкурує між собою, тоді ми досягнемо ефективності, розумітимемо, за що ми платимо кошти, а люди будуть мати роботу і змагатимуться за нас, споживачів».

На початок 2017 року Україна була забезпечена тепловими лічильниками на 51%.

17 травня у Верховній Раді відправили на повторний розгляд до комітетів 2 важливі законопроекти: про комерційний облік та про житлово-комунальні послуги.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка