Україна залучить кредит у €120 млн на енергомодернізацію вишів

Україна залучить на енергомодернізацію вищих навчальних закладів 120 млн євро кредиту Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 14 грудня, передає Високий Замок

Як повідомив у фейсбуці заступник міністра освіти і науки, керівник апарату Роман Греба, виші зможуть зменшити енергоспоживання у рамках проекту "Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток".

«П'ять років важких переговорів, десятки зустрічей із представниками Європейського інвестиційного банку, дебати з Міністерством фінансів щодо визначення проекту соціальним і нарешті перемога, - написав він. – Протягом п'яти років університети державної форми власності отримають понад 3 млрд грн, залучених під низьку процентну ставку, проведуть комплексний енергетичний аудит будівель та впровадять заходи з енергозбереження, які суттєво зменшать енергоспоживання і поліпшать умови навчання і роботи».

Згідно з попередніми розрахунками окупності проекту, зекономлені на енергоресурсах кошти дозволять погасити отриману позику.

Наразі вже визначено сім університетів, які братимуть участь у першому етапі проекту. За словами Романа Греби, незабаром буде оголошено конкурс з відбору вишів для другого етапу.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка