Україна створить спеціальний орган для видачі технічних умов на приєднання сонячних станцій у зоні ЧАЕС

В Україні створять спеціальний орган для видачі технічних умов на приєднання джерел альтернативної енергетики та розвитку електроустановок зовнішнього забезпечення у 30-кілометровій зоні відчуження довкола Чорнобильської атомної електростанції.

Як зазначив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон, новий орган визначать в рамках реалізації проекту "Схема розбудови електромережевої інфраструктури в зоні відчуження та зоні безумовного відселення для забезпечення видачі потужності об'єктів сонячної енергетики в обсязі до 1200 МВт", техніко-економічне обґрунтування якого Кабінет Міністрів України доручив розробити Міненерговугіллю, Мінприроди та національній енергетичній компанії "Укренерго", передає КМУ. 

«Розроблення техніко-економічного обґрунтування проекту врегулює питання отримання технічних умов на будівництво передавальних потужностей та приєднання, - пояснив він. - Також буде прописано чіткий порядок фінансування та організації робіт з розвитку електроустановок зовнішнього забезпечення на ділянці від точки приєднання до точки забезпечення потужності, у разі, якщо ця ділянка не належить електропередавальній організації".

За словами Володимира Кістіона, наразі інвесторам, які готові реалізувати в Чорнобильській зоні проекти зеленої енергетики, потрібно значно більша за раніше запропоновану територія.

«Ми отримали 60 заяв від українських та закордонних інвесторів – і, як результат, відібраних 1172 га не вистачає, - пояснює віце-прем'єр-міністр. - Уряд доручив невідкладно опрацювати й врегулювати це питання, враховуючи важливість даного проекту для країни».

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка