Україна створить спеціальний орган для видачі технічних умов на приєднання сонячних станцій у зоні ЧАЕС

В Україні створять спеціальний орган для видачі технічних умов на приєднання джерел альтернативної енергетики та розвитку електроустановок зовнішнього забезпечення у 30-кілометровій зоні відчуження довкола Чорнобильської атомної електростанції.

Як зазначив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон, новий орган визначать в рамках реалізації проекту "Схема розбудови електромережевої інфраструктури в зоні відчуження та зоні безумовного відселення для забезпечення видачі потужності об'єктів сонячної енергетики в обсязі до 1200 МВт", техніко-економічне обґрунтування якого Кабінет Міністрів України доручив розробити Міненерговугіллю, Мінприроди та національній енергетичній компанії "Укренерго", передає КМУ. 

«Розроблення техніко-економічного обґрунтування проекту врегулює питання отримання технічних умов на будівництво передавальних потужностей та приєднання, - пояснив він. - Також буде прописано чіткий порядок фінансування та організації робіт з розвитку електроустановок зовнішнього забезпечення на ділянці від точки приєднання до точки забезпечення потужності, у разі, якщо ця ділянка не належить електропередавальній організації".

За словами Володимира Кістіона, наразі інвесторам, які готові реалізувати в Чорнобильській зоні проекти зеленої енергетики, потрібно значно більша за раніше запропоновану територія.

«Ми отримали 60 заяв від українських та закордонних інвесторів – і, як результат, відібраних 1172 га не вистачає, - пояснює віце-прем'єр-міністр. - Уряд доручив невідкладно опрацювати й врегулювати це питання, враховуючи важливість даного проекту для країни».



Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка