Україна стає членом Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA

Президент України Петро Порошенко 27 грудня підписав Закон України «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA)». Зазначений закон було розроблено Державним агентством з енергозбереження та енергоефективності та прийнято Верховною Радою 5 грудня.

«Реалізація цього Закону дозволяє Україні стати гідним гравцем на світовому ринку відновлюваної енергетики, покращити інвестиційний імідж, використовувати кращі практики та передові технології у цій сфері, і головне – використовувати ефективні механізми фінансування «зелених» проектів», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Приєднавшись до IRENA, Україна зможе тісно співпрацювати з розвинутими державами з метою залучення інвестицій у вітчизняну відновлювану енергетику.

Як пояснив Савчук, участь в IRENA відкриває для України можливість подавати заявки до Абудабійського фонду розвитку АDFD, щодо отримання пільгових кредитів на проекти з відновлюваної енергетики. Такі кредити можна буде отримувати під 1-2% терміном до 20 років, включаючи 5-річний пільговий період, при умові спів-фінансування 50/50.

Членство в IRENA дозволить Україні більш активно розвивати сектор відновлюваної енергетики для зменшення енергетичної залежності. Допомогти у цьому має досвід інших країн-членів IRENA. Співпраця  з ними дозволить розширити можливості залучення кращих знань і технологій в цій сфері, а також допоможе виробити нові ефективні фінансові механізми для реалізації проектів з ВДЕ.

«Участь України в IRENA – це додаткові гарантії потенційним іноземним інвесторам щодо перспектив фінансування проектів з відновлюваної енергетики України», - повідомив Голова Держенергоефективності.

Міжнародна агенція IRENA була заснована 26 січня 2009 року в німецькому місті Бонн, де також розташований секретаріат Рамкової конвенції ООН зі змін клімату. На теперішній момент державами-членами є 155 країн, ще 25 держав підписали, але поки не ратифікували договір про членство.

 

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка