Угорський стартап винайшов бруківку з переробленого пластику для отримання сонячної і кінетичної енергії

Угорський стартап Platio створив яскраву модульну бруківку, яка збирається, як конструктор LEGO. Вона не лише додає барв сучасним «кам’яним джунглям», а й приносить чимало користі: виготовлена з переробленого пластику, бруківка містить сонячні елементи вкриті загартованим склом. Таким чином, тротуари, викладені бруківкою Platio, можуть виробляти електроенергію, пише Іnhabitat.

Platio – не перша компанія, що вирішила створити дороги, які вироблятимуть енергію. Схожий проект розробляє американська Solar Roadways. Однак система Platio більше розрахована для тротуарів. На розробку угорський стартап вже зібрав $ 70 тис. і продав 150 квадратних метрів своєї бруківки. Пластикова основа бруківки забезпечує її міцність і довговічність, а сонячні панелі не вимагають прокладення додаткових проводів.

Дорожнє покриття Platio генерує 160 ват на квадратний метр і доступне у трьох кольорах. Зараз компанія працює над створенням інноваційної системи, яка зможе збирати енергію від кроків людей, що рухатимуться бруківкою.

Стартап не має наміру зупинятися на досягнутому – кінцева місія полягає в тому, щоб «створити чисте і енергетично незалежне майбутнє, в якому ми створюємо нову основу для міського життя з урахуванням перспектив інформаційного суспільства».

Шановні читачі! Тепер ви без проблем можете знайти спеціалістів, які допоможуть зробити ваш будинок енергоефективним

F
E
D
C
B
A
Клас енергоефекстивності

Заходи підвищення енергоефективності

Платежі за комуналку
×

Знайдіть досвідченого енергоаудитора із вашого міста

Енергоаудитор детально прорахує які енергоефективні заходи вам потрібно впровадити, та коли вони окупляться

Перейти до пошуку

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка