У вінницьких школах запроваджують компостування органічних відходів за допомогою черв’яків

У вінницьких школах №10 та №4 запроваджують компостування органічних відходів за допомогою каліфорнійських черв’яків.

Як зазначила координатор програми "Екологічне місто" Леся Найчук, учні обласного центру долучаються до столичного проекту з переробки відходів шкільної їдальні "Компола" (Компост+школа), передає УНН.

«На пришкільній території встановимо спеціальний термокомпостер і запустимо черв'яків, які перероблятимуть рештки від картоплі, моркви, буряків та капусти з їдальні, а також листя і дрібні гілочки з дерев у добрива, - пояснює активістка. - Навчальний заклад зможе використовувати гумус для підживлення квітів: троянд, чорнобривців та дерев».

Реалізація проекту дозволить дітям наочно переконатися у ефективності ощадного поводження з побутовими відходами та потурбуватися про довкілля, підкреслила Леся Найчук. «Кожен день у школі утворюється кілька відер органічних відходів,  - пояснює еколог. - Рештки, які сьогодні вивозять на звалище, стануть добривом для рослин, які ростуть довкола навчального закладу".

Компостери планують придбати за гроші, які зароблять на здачі зібраної у навчальних закладах макулатури і ПЕТ-пляшок. Контейнери для роздыльного збору сухих відходів встановили у квітні, передає телеканал Вікка.


«На придбання компостера, відер та сім'ї черв’яків необхідно 4 тисяч гривень, - розповідає еколог. – До кінця навчального року ми плануємо зібрати цю суму, здаючи вторинну сировину на переробку».

Нині у школах підбирають місце для встановлення компостерів – контейнери огородять та слідкуватимуть за порядком навколо.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка