У вінницьких школах запроваджують компостування органічних відходів за допомогою черв’яків

У вінницьких школах №10 та №4 запроваджують компостування органічних відходів за допомогою каліфорнійських черв’яків.

Як зазначила координатор програми "Екологічне місто" Леся Найчук, учні обласного центру долучаються до столичного проекту з переробки відходів шкільної їдальні "Компола" (Компост+школа), передає УНН.

«На пришкільній території встановимо спеціальний термокомпостер і запустимо черв'яків, які перероблятимуть рештки від картоплі, моркви, буряків та капусти з їдальні, а також листя і дрібні гілочки з дерев у добрива, - пояснює активістка. - Навчальний заклад зможе використовувати гумус для підживлення квітів: троянд, чорнобривців та дерев».

Реалізація проекту дозволить дітям наочно переконатися у ефективності ощадного поводження з побутовими відходами та потурбуватися про довкілля, підкреслила Леся Найчук. «Кожен день у школі утворюється кілька відер органічних відходів,  - пояснює еколог. - Рештки, які сьогодні вивозять на звалище, стануть добривом для рослин, які ростуть довкола навчального закладу".

Компостери планують придбати за гроші, які зароблять на здачі зібраної у навчальних закладах макулатури і ПЕТ-пляшок. Контейнери для роздыльного збору сухих відходів встановили у квітні, передає телеканал Вікка.


«На придбання компостера, відер та сім'ї черв’яків необхідно 4 тисяч гривень, - розповідає еколог. – До кінця навчального року ми плануємо зібрати цю суму, здаючи вторинну сировину на переробку».

Нині у школах підбирають місце для встановлення компостерів – контейнери огородять та слідкуватимуть за порядком навколо.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка