У шести областях України мають намір вирощувати енергетичну вербу на необроблених землях

У Полтавській, Житомирській, Черкаській, Дніпропетровській, Закарпатській та Волинській областях мають намір вирощувати енергетичну вербу на необроблених землях.

Біоенергетичні технології впроваджуватимуть у муніципальному секторі України в рамках проекту Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду, передає Полтавщина.

Зокрема, у Полтавській області мають намір зменшити споживання природного газу й замінити його біомасою, у тому числі твердим паливом, зазначили представники департаментів агропромислового розвитку та економічного розвитку, управління житлово-комунального господарства ОДА в ході обговорення проекту 14 грудня. «Нині в Україні немає сертифікованої продукції, - наголосив головний консультант проекту Олександр Арапов. - Аби розвивати галузь, необхідна якісна підготовка фахівців».

За словами координатора проекту у Полтавській області Олега Перепелиці, Полтавщина ідеально підходить для вирощування енергетичної верби та виробництва твердого палива. «Урожай енергетичної верби можна збирати кожні 3 роки з вересня по березень, з гектара можна отримувати близько 50-60 тонн готової до використання біомаси, - наголошує він. - У кожній сільській громаді є землі, які не обробляються, а ця культура буде рости будь-де і не потребує особливих умов».

У Житомирській ОДА обговорення проекту «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» відбулося 9 грудня.

Реалізація біоенергетичного проекту дозволить суттєво зменшити витрати не лише на тепло, а й на гарячу воду. За оцінками експертів, на Полтавщині можна виготовляти чималу кількість біопалива, а реалізація подібних проектів міжнародними енергетичними компаніями покращить інвестиційну привабливість регіону.

Передбачається, що у 2017 році буде визначена об'єднана територіальна громада, на території якої буде посаджена енергетична верба та побудована біокотельня. «Ми маємо розробити стратегію та план дій, визначити перші кроки співпраці та пріоритетні напрямки, - наголосив голова Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. - Наступного року зустрінемося з головами об'єднаних територіальних громад, яких буде вже 18, і органами місцевого самоврядування для презентації проекту».

Питання компенсації витрат буде вирішене в рамках Програми розвитку ООН (ПРООН) на початку наступного року: це можуть бути відсотки по кредиту чи інша стимулююча фінансова допомога.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка