У львівському Парку культури встановили два компостери для переробки харчових відходів

У Львові у Парку культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького встановили два компостери для переробки харчових відходів на біогумус.

Саморобні дерев’яні контейнери екологічні активісти розташували на території урбан-саду 14 червня, передає Zaxid.net

«Біогумус утоворюється внаслідок переробки органічних відходів мікроорганізмами та спеціально підібраними хробаками, - пояснює координаторка проекту, представниця громадської спілки «Пермакультура в Україні» Тетяна Чучко. - Збалансоване, якісне добриво природного походження ми будемо використовувати на навчальних грядках та клумбах в урбан-садку».

Для запуску процесу ферментації і уникнення процесу гниття подрібнені органічні відходи обробляють спеціальними препаратами, що містять ефективні мікроорганізми, продовжує фахівець.

«В купу відповідно підготовлених відходів запускають хробаків, наприклад «червоних каліфорнійських», які харчуються органічними відходами, переробляючи їх на біогумус, - розповідає Тетяна Чучко. - Процес наповнення компостера та переробки триватиме близько двох місяців - власне добриво отримаємо наприкінці літа».

Компостери для переробки харчових відходів виготовили в рамках «Майстерні міста».

«Ми спеціально зробили конструкції ємністю близько 3 кубометрів, аби переробляти не лише харчові відходи, а й частину листя з парку та траву з урбан-саду, – розповідає Тетяна Чучко. – Контейнер складається з двох відділень: поки хробаки-старателі перероблятимуть на біодобриво відходи в одному, друге буде наповнюватися».

Для виготовлення компостерів активісти використали вторсировину – дошки з палетів. «Унизу є сітка, яка захищатиме хробаків від кротів, - розповідає Тетяна Чучко. - На компостері також повісили банер з інфографікою, який пояснюватиме, що і як відбувається з відходами, і одночасно служитиме утепленням для хробаків на зиму».

Перших хробаків у компостер запустять вже 20 червня. Біогумус активісти планують використовувати на потреби парку та урбан-саду.

«Ми зробили контейнери не лишедіючими, але й демонстраційними, - наголошує Тетяна Чучко. - Важливо, щоб люди могли перейняти цей досвід, і після ознайомчих лекцій починали компостування у себе на подвір’ях, на своїх ділянках, зменшуючи обсяги побутових відходів у місті».

Незабаром в урбан-саді організують лекцію про компостування харчових відходів у приватних будинах та квартирах, а через тиждень тут почне діяти літній табір для дітей, яких навчатимуть вирощувати рослини.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка