У Смілі мають намір виробляти інтегровані у покрівлю сонячні панелі

У Смілі на базі комбінату «Дніпро», який входить до Держрезерву, мають намір виробляти інтегровані у покрівлю сонячні панелі.

Реалізацію пілотного проекту, який, зокрема передбачає на першому етапі встановлення сонячних батарей на покрівлі підприємства, гендирекор "Дніпра" Наталія Матусевич обговорила з представниками швейцарського стартапу «Designergy» (www.designergy.ch), яка створила технологію інтеграції сонячних панелей в дахове покриття будинку - «TCR system», передає Смілянська міська рада.

Швейцарська технологія має три важливі переваги: забезпечення високої термоізоляції будинку завдяки ізоляційним матеріалам усередині системи, водонепроникність даху і найголовніше – можливість для домогосподарства виробляти електроенергію з енергії сонця.

Передбачається, що міні-СЕС забезпечить екологічно чистою електроенергією комбінат, а надлишки продаватимуть смілянам.

В разі ефективної роботи сонячної станції на базі комбінату «Дніпро» планують налагодити складання сонячних панелей.

«Наразі ми розширюємо горизонти та шукаємо нові ринки, зокрема, й в Україні, яка має величезний потенціал для електрогенерації з енергії сонця та сприятливі кліматичні умови, - наголосив засновник та генеральний директор швейцарської компанії-стартапу «Designergy» Даніель Лепорі. - Співпрацю з компаніями Держрезерву не обмежуватимемо лише проектами зі встановлення сонячних панелей - ми зацікавлені також і у налагодженні безпосереднього виробництва в Україні унікальних по своїй суті TCR system».

«Комбінат «Дніпро» має 12 складів площею 60 тисяч квадратних метрів.

Наразі інвестори оглянули територію та дахи складів, параметри яких важливі при проектуванні СЕС, домовились обговорити деталі та умови, розробити бізнес-план. Юридичну підтримку і грантову допомогу готова надати компанія UNIDO, яка співпрацює з Держрезервом у багатьох проектах.

За результатами першої зустрічі сторони домовились у найкоротший термін розробити фінансову модель виробництва в Україні сонячних панелей за технологією швейцарської компанії, а також можливості встановлення таких модулів на підприємствах Держрезерву.

Вартість пілотного проекту становить близько 10 млн євро.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка