У Саудівській Аравії компанії готові побудувати СЕС і продавати кВт-год енергії за 0,50 грн

У Саудівській Аравії на тендері з будівництва сонячної електростанції потужністю 300 МВт перемогла заявка з вартістю електроенергії у 6,69736 халал або $0,0179(0,48-0,50 гривень) за кВт-год.

Рекордно низьку ціну запропонував консорціум Abu Dhabi Future Energy Co (Masdar) і французької EDF Energies Nouvelles, передає renen.ru.

Примітно, що сім з восьми учасників тендеру пропонували вартість кіловат-години нижче трьох американських центів. Це абсолютно рекордна ціна для тендерів у сонячній енергетиці та для інших технологій генерації. Не один новий об'єкт у газової, вугільної та іншій енергетиці і близько не зможе запропонувати подібну вартість, тим більше, зафіксовану на 20-25 років.

Саудівська компанія Acwa Power, яка посіла друге місце за ціною, запропонувала 2,34 цента за кВт-год, що також менше нинішнього рекорду 2,42 цента за кВт-год встановленого в ОАЕ.

Останнє слово за Саудівським регулятором Renewable Energy Project Development Office (REPDO), який піддасть відібрані пропозиції "суворій технічній, фінансовій та юридичній оцінці". Переможцем стане проект, який запропонував найнижчу вартість і виконав умови конкурсного відбору, у тому числі вимоги щодо 30% використання обладнання Саудівської Аравії. Результат оголосять у січні наступного року.

Капітальні витрати на будівництво сонячної електростанції потужністю 300МВт оцінюються у $300 млн ($1/Вт).

Учасники тендеру пропонують ввести об’єкт в експлуатацію у квітні-липні 2019 року.

До 2023 року Саудівська Аравія має намір побудувати 9,5 ГВт "зелених" потужностей. 

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка