У Швейцарії випробували стратосферний літак на сонячних панелях

Днями у місті Пайерн (Швейцарія) відбулися випробувальні польоти експериментального стратосферного літака SolarStratos. Перший політ літака, що працює на сонячній енергії, був на низькій висоті і тривав сім хвилин, пише Європейська правда.

Двомісний літак SolarStratos має довжину 8,5 метра, ширину 25 метрів. Його крила площею 22 квадратних метри повністю вкриті сонячними панелями. Команду швейцарських винахідників, що займаються розробкою літака, очолює Рафаель Домьян. Цей вчений досліджує альтернативні джерела енергії та є відомим мандрівником – у 2012 році він здійснив перше навколосвітню плавання на судні PlanetSolar, яке живиться енергією від сонячних панелей.

Літаком SolarStratos вчений сподівається до 2019 року дістатися до стратосфери (на висоту майже 25 тис. метрів над рівнем моря). Якщо політ буде успішним, він увійде в історію як перший політ на таку висоту «сонячного» літака.

Комерційні літаки такого типу будуть здатні підніматися на висоту від 10 тисяч до 60 тисяч футів (3 тисячі – 18 тисяч метрів).

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка