У Києві запровадили перший в Україні енергосервіс для багатоповерхівок

У Києві вперше в Україні уклали договір з впровадження енергоощадних заходів у багатоповерхівці через механізм енергосервісу.

Пілотний проект буде реалізовано у Житлово-будинковому кооперативі "Політехнік", передає municipalenergy.org.ua.

Згідно з енергосервісним договором, у багатоповерхівці модернізують тепловий пункт, встановивши, зокрема, автоматизовану систему моніторингу температури та погодного регулювання SynergyData, яка передбачає щогодинний аналіз ЕСКО-компанією показників споживання тепла. 

«Якщо на радіаторах є регулювальні вентилі та мешканці ними користуються, система це також врахує, - пояснюють фахівці. - На основі зібраних даних відбуватиметься регулювання подачі теплоносія у систему, враховуючи економію та комфорт у приміщеннях».

Як піонер енергосервісу у житлових будинках ЖБК "Політехнік" отримав суттєву підтримку Київської міської влади. За умовами договору, модернізація теплопункту включатиме в себе модуль системи опалення. Однак захід буде ефективнішим за умови встановлення також модулю гарячого водопостачання, який кооператив отримає від столичної влади у подарунок.

ЖБК «Політехнік» було обрано з близько двох десятків багатоповерхівок, мешканці яких виявили намір утеплюватись у 2017 році. При відборі враховувалися як технічні параметри будинку, так і організованість та договороспроможність співвласників.

«Енергосервісний договір дозволяє в умовах постійного зростання тарифів впровадити енергоощадні заходи та сплачувати за роботи в розстрочку, - пояснюють експерти. – Кошти у модернізацію будинку і його інженерних мереж вкладає приватний інвестор - енергосервісна компанія (ЕСКО), яка розраховує повернути інвестиції через декілька років - тому далеко не кожен будинок може розраховувати на залучення приватних коштів для утеплення».

Як зазначає експерт з енергосервісу, радник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Олексій Корчміт, модель фінансової взаємодії проста: виплати здійснюються виключно з економії, досягнутої за рахунок впровадження енергоефективних заходів. 

«Якщо економія не досягається, це проблеми ЕСКО, а якщо перевищує очікування - співвласники можуть прийняти рішення збільшити розмір внеску, щоб швидше розрахуватись з інвестором, - пояснює фахівець. - Після закінчення строку договору обладнання переходить у спільну власність мешканців будинку, щоправда, разом із зобов'язаннями щодо його обслуговування - адже інвестор забезпечує сервіс тільки протягом дії ЕСКО-договору».

Перший в Україні енергосервісний проект у багатоквартирному будинку буде реалізований завдяки спільним зусиллям мешканців, бізнесу і влади.

Проект зі впровадження енергосервісу у житловій сфері започатковано програмою "Створення енергетичних агентств в Україні" німецького агентства Deutsche Gesellschaft f"ur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Київською міською державною адміністрацією та громадською спілкою Муніципальна Енергія.

Для будинків, у яких створено ОСББ або ЖБК, енергосервіс виступає альтернативою державній та муніципальній програмам "теплих кредитів". 

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка