У Києві мають намір знести сміттєпереробний завод

У Києві мають намір знести сміттєпереробне підприємство "Київміськвторресурси", яке щомісяця переробляє 20% столичних відходів.

Про це йдеться у затведженому Київрадою детальному плані території мікрорайону Микільська Слобідка, передає Українська правда-Київ

За прийняття відповідного рішення 20 грудня проголосували 62 депутати.

Як зазначає керівник "Київміськвторресурси" Ольга Малахова-Чуднер, детальний план, який передбачає зведення середньоповерхового житла, знищить підприємство і позбавить роботи більше 600 працівників.

«Завод займає територію 1,5 га на вулиці Степана Сагайдака, 112 і щомісяця переробляє понад 6 тисяч тонн різних відходів, - пояснює фахівець. - Усі розташовані на ділянці капітальні виробничо-адміністративні будівлі, зареєстровані в БТІ Києва, частина ділянки приватизована, а частина у простроченій оренді, але ми платимо за неї у трикратному розмірі, за минулої влади ми просили продовжити оренду, розробили план території, але змінилася влада і ми виявилися у середині нового плану забудови мікрорайону".

За словами Ольги Малахової-Чуднер, представники забудовника вже готові знести завод під нуль.

Як зазначив розробник детального плана території мікрорайону Микільська Слобідка, площа ДПТ становить 80 га, замовником документу є Департамент земельних ресурсів, інвестор - ТОВ "Охорон-інвест", а розробник ТОВ "Терра-Проджект".

"На території, де нині знаходиться завод "Київміськвторресурси", рішенням Київради від 17.11.2005 року було затверджено будівництво житлового комплексу на вулиці Степана Сагайдака, 101, - пояснює він. - Цей документ передбачав повне знесення садової забудови та зведення житлових будинків, дитсадків - на території інвестора на 120 місць та на вулиці Комбінаторній на 160 місць, будівництво на території колишнього цегляного заводу школи на 1600 місць, на території відкритої стоянки - багаторівневого паркінгу на 700 місць, а уздовж залізничної колії - багатоповерхових паркінгів на 3 тисячі місць».

За словами розробника, громадські слухання щодо ДПТ проходили з 26 січня по 24 лютого 2016 року. "Київміськвторресурси", у 100 метрову санітарно-захисну смугу якого потрапляє близько 200 осіб садибної забудови і всі садибні житлові будинки у випадку 300 метрової санітарно-захисної смуги для підприємств, які займаються переробкою відходів, порушують екологічні норми і спалюють сміття вночі, - пояснив фахівець. - Прийнято рішення на території, яку замає завод, розташувати магазин, спорткомплекс та лікувальний центр".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка