У Києві мають намір встановити фандомати для збору тари

В Києві мають намір встановити фандомати – автомати для прийому алюмінієвих банок та ПЕТ-пляшок.

Як зазначила заступник голови постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Ганна Сандалова, сьогодні найбільша кількість сміття утворюється від використаних напоїв, передають УНН.

«Фандомати, які зазвичай приймають пляшки від 250 мл до 1 л, допоможуть знизити навантаження на переповнені звалища, - пояснює фахівець. – На додачу, система дозволить повертати кошти за правильно викинуту тару».

На переконання Ганни Сандалової, особливу увагу необхідно приділити організації переробки зібраної тари.

«Потрібно попіклуватися про подальшу долю такого сміття, - пояснює заступник голови комісії. – Завжди складніше знайти ресурс і потужності для вивезення та переробки тари, ніж встановити автомати для її прийому».

Примітно, що комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував парламенту прийняти у першому читанні законопроект No 5614 "Про систему збору та утилізації тари", який передбачає введення депозитної системи для виробників і імпортерів напоїв та впровадження системи збору тари через фандомати.

Згідно з пояснювальною запискою, виробники і імпортери повинні будуть брати участь у депозитній системі тари шляхом позначення її депозитними етикетками, які дозволять споживачу здати таку пляшку до автомату і відразу ж отримати гроші за використану тару.

Як зазначають автори законопроекту, впровадження нової системи допоможе зупинити інтенсивне накопичення відходів на звалищах.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка