У Каховці сонячна станція потужністю 7МВт забезпечує електроенергією близько 3500 домогосподарств у погожий день

У Каховці(Херсонська область) сонячна станція потужністю 7МВт може забезпечити електроенергією близько 3500 домогосподарств у погожий день.

СЕС, яку встановила на непридатній для сільськогосподарського використання землі компанія "С. Енерджі Херсон", запрацювала у лютому, передає Каховська зоря

«Кремнієві фотоелектричні панелі виробляють електричну енергію постійного струму, використовуючи енергію сонця, інвертори перетворюють постійний струм на змінний частотою 50 Гц, трансформаторна підстанція підвищує напругу до необхідного рівня для видачі в електричну мережу обленерго, - пояснює керівник "С. Енерджі Херсон" Олександр Суровцев. – Як результат, у сонячний день опівдні наша станція здатна покрити потреби в електроенергії цілого району міста».

"Зелена енергетика" швидко не замінить собою атомну, але може стати значним конкурентом найбільш витратній і екологічно шкідливій тепловій енергетиці, впевнений керівник "С. Енерджі Херсон".

«Херсонська область і, зокрема, Каховка дуже приваблива для сонячної енергетики з географічної точки зору, - говорить Олександр Суровцев. – На додачу, місцева влада максимально сприяє розвитку таких проектів, тому ми розглядаємо можливість інвестувати у будівництво СЕС саме на цій території й надалі».

Кожен введений в експлуатацію МВт «зеленої» енергетики зменшує енергозалежність України від імпортних енергоносіїв та поліпшує екологічну ситуацію, наголошує Олександр Суровцев. «СЕС можуть забезпечувати електроенергією "дефіцитні" райони, а також окремі домогосподарства, - каже фахівець. – До того ж реалізація подібних проектів в енергоємних районах з видачею потужності на низькому класі напруги знижує технологічні втрати в мережах обленерго».


Згідно з інформацією Національного агентства з енергозбереження та енергоефективності, частка сонячної енергетики може сягнути 10% енергетичного балансу України вже до 2030 року. Можливість використання сонячного випромінювання збільшується в напрямку з північного заходу (1070 кВт/ м2) на південний схід (1440 кВт / м2) з найвищим потенціалом на Кримському півострові.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка