У Хмельницькому встановлять велопарковки-олівці біля 30 шкіл

У Хмельницькому на території 30 шкіл встановлять велосипедні парковки у формі олівців.

Ідею розробити тематичні парковки для двоколісного транспорту подав у 2016 році велоактивіст Сергій Толстіхін, який на той час займав посаду радника міського голови з розвитку інфраструктури, передають Є новини Хмельницького

Шкільні велопарковки мають єдиний дизайн: у формі п'яти олівців - чорного, оранжевого, червоного, зеленого і синього кольорів. Дизайн велопарковок розробив Сергій Толстіхін, а остаточний макет - архітектори Дмитро Райфшнайдер і Олена Джула-Райфшнайдер.

«Олівці» дуже надійні та практичні. «Такі парковки дають можливість прикріпити велосипед не за колесо, бо так його легко викрасти, а за раму, - пояснює Сергій Толстіхін. – Тепер школярі не переживатимуть, де залишити двоколісний транспорт».

У 2017 році на парковки-олівці з міського бюджету виділили 150 тисяч гривень: по 5 тисяч на кожну.

Загалом у Хмельницькому працює 38 шкіл, у деяких, за словами начальника департаменту освіти Романа Миколаїва, уже встановлені велопарковки, а у початкових та спецшколах вони не потрібні.

«Велоcипедні парковки завезли вже у всі 30 шкіл міста, - розповів він. - У кожному навчальному закладі є щонайменше десять школярів, які їздять на уроки на велосипедах».

Як зазначає викладач однієї з автошкіл міста Віктор Приймак, школярі-велосипедисти повинні бути 14-річного віку (8-9 клас).

«За правилами дорожнього руху, дітям віком від 7 до 14 років вже не можна їздити тротуаром і ще не можна їздити по автошляхах, - говорить він. - Залишаються придворові території, стадіони і велодоріжки».

За словами Романа Миколаїва, з початку навчального року патрульні поліцейські будуть роз'яснювати школярам-велосипедистам правила дорожнього руху. «Ми домовилися з управлінням патрульної поліції ще навесні, - пояснює начальник департаменту. - Якщо школярі будуть дотримуватися правил дорожнього руху, ні батькам, ні викладачам переживати за юних роверистів не доведеться».

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка