У Хмельницькому склали карту об’єктів, які потребують підвищення енергоефективності

У Хмельницькому розробили карту бюджетних закладів, які потребують підвищення енергоефективності.

Медіа-мапу презентували в рамках міжнародного проекту CLEEN 28 вересня, передає Є новини Хмельницького.

"Ми проаналізували та провели поверхневий енергоаудит 660 об'єктів – всіх комунальних закладів обласного центру, - розповів менеджер проектів в агенції сталого розвитку "Астар" Степан Кушнір. – Карта містить інформацію про стан бюджетних установ".

Медіа-мапа розроблялася за трьома критеріями:

- кількість вікон та дверей які потребують заміни;

- наскільки утеплений заклад;

- стан енергоефективного освітлення в установі.

За словами Степана Кушніра, сервіс орієнтований на депутатський корпус міської ради, хоча його й зможуть побачити всі охочі. «Для пересічного мешканця Хмельницького ніякої практичної користі мапа не має, - пояснює фахівець. - Ми мали на меті донести до депутатів інформацію про те, які комунальні заклади розташовані в їхньому виборчому окрузі, в якому вони стані та якого втручання потребують».

На думку розробників, карта має стимулювати депутатський корпус впроваджувати реальні енергоефективні заходи. «Наприкінці жовтня- на початку листопада ми проведемо навчання у сфері енергоефективності для депутатів та їхніх помічників, - розповідає один з організаторів проекту Артур Кокаревич. - Такі навчання допоможуть народним обранцям підвищити свою компетенцію у питаннях енергоефективності».

Наразі організатори проекту розробляють спільно з відділом енергоменеджменту Хмельницької міської ради листівки з інформацією про місцеві та державні програми енергоефективності.

Передбачається, що листівки розповсюдять під час Днів сталої енергії, які відбудуться у Хмельницькому 17-21 жовтня, а також у всіх виборчих округах та приймальнях народних депутатів.

В рамках Днів сталої енергії організатори проекту CLEEN також презентують документальний фільм з питань енергоефективності. 

"В ньому ми покажемо, що можуть робити хмельничани для енергозаощадження, а також реальних людей, які переймаються енергоефективністю та власним прикладом показують, яку користь приносить їхня практика, - розповідає Степан Кушнір. - Головна мета фільму - донести до суспільства важливість енергозбереження і зробити це максимально доступно в легкій формі, для того, щоб люди зрозуміли актуальність питання". 
Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка