У Хмельницькому інвестують у велосипедні смуги, доріжки та парковки 83 млн грн

У 2017-2025 рр. Хмельницький інвестує у велосипедні смуги, доріжки та парковки понад 83 млн гривень.

Про це йдеться у Програмі розвитку велоінфраструктури обласного центру, яка була розроблена робочою групою міськради та громадськими активістами і прийнята 22 березня, передає khmelnytsky.com.ua

Зокрема, документ передбачає розробку та внесення мережі велосипедних доріжок до нової транспортної схеми, а також генерального плану Хмельницького, затвердження технічних норм на проектування та маркування велосипедних доріжок, які щорічно все більше будуть поєднувати мікрорайони з центром міста і між собою. Також у місті мають намір облаштувати велодоріжки у парках та рекреаційних зонах, збільшити кількість велостоянок і велопарковок із залученням приватного сектору та інвесторів (торгові центри, магазини і т. д.), створити мережу пунктів для паркування, зберігання та прокату велосипедів.

Згідно з програмою, до створення велоінфраструктури будуть залучатися навчальні заклади та медичні установи.

«Велосипедистам та пішоходам надаватиметься пріоритет у центрі міста, серед мешканців Хмельницького пропагуватиметься здоровий спосіб життя, - наголошують розробники. – Спрямована на забезпечення потреб нинішніх велосипедистів, а також на активну популяризацію велосипедного транспорту програма дозволить розвивати місто у відповідності з європейськими стандартами».

Як зазначив заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук, реалізація програми забезпечить можливість перетину обласного центру на велосипеді у кількох напрямках. «Ми вже зараз проектуємо багато доріг з велодоріжками, - розповів чиновник. - До 2025 року передбачається облаштування понад 100 кілометрів велодоріжок і велосмуг».

На переконання одного з ініціаторів програми, члена правління ГО «Критична маса» Олега Олексієнка, веломережа дозволить містянам пересісти на велосипед, швидше добиратися на роботу та економити час. «Поліпшуючи власний фізичний стан мешканці Хмельницького паралельно покращуватимуть екологічну ситуацію», - зазначив активіст.

Наразі у Хмельницькому будують велодоріжку на набережній та у парку ім. Чекмана. Торік на їх будівництво з міського бюджету було виділено 609 тис. гривень. Загалом довжина двох частин велодоріжки становитиме майже 900 метрів: перша частина пролягатиме від вул. Кам’янецької до білого містка, друга – від містка по парку ім. Чекмана до станції прокату катамаранів. Загальна ширина – 2,5 м, по 1,25 м на смугу.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка