У Франківську запустили біокотельню потужністю 4 МВт

В Івано-Франківську на вулиці Тролейбусній,40А запрацювала біопаливна котельня потужністю 4 МВт.

Проект реалізували коштом Європейського банку реконструкції та розвитку, передає Голос України

Оновлена котельня, яка зараз є найбільшою з комунальних у західному регіоні, що використовує альтернативні джерела палива - деревну щепу, грітиме один із найбільших спальних районів Івано-Франківська - "Пасічну".

Литовська фірма "Енерстена", яка перемогла у тендері, встановила потужний котел власного виробництва.

Як зазначає представник литовської компанії Ігор Ляпін, котельня використовує дві системи: котел з топкою та економайзер. «Димові гази, які викидає котел, мають температуру 160-180 градусів - економайзер забирає їх тепло і нагріває воду у тепломережі, - пояснює фахівець. - Таким чином у атмосферу випускаємо димові гази з температурою 50 градусів».   

Відтак, мешканці понад 50 житлових будинків, дві школи, два дитячі садки, а також інші будівлі мікрорайону "Пасічна" безперебійно отримуватимуть не лише тепло, а й гарячу воду.

Примітно, що в рамках виконання проекту з модернізації і реконструкції котельні у «Пасічній» тепловики отримали новий барабанний подрібнювач деревних відходів. «Максимальний діаметр колоди, яка перероблюється на тріску, до 600 мм, продуктивність - до 120 куб. м деревини за годину», - уточнюють комунальники.

Передбачається, що найближчим часом під використання біопалива в Івано-Франківську будуть переобладнані ще дві котельні, зокрема, на вулиці Сухомлинського, яка обслуговуватиме мікрорайон "БАМ". 

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка