У Чернівцях мешканці багатоповерхівок з теплолічильниками платять за опалення уп'ятеро менше

У Чернівцях мешканці багатоповерхівок, де встановили лічильники тепла, платять за опалення уп'ятеро менше, ніж за загальними тарифами.

Так, обігрів трикімнатної квартири площею понад 50 квадратних метрів обійшовся у 400 гривень, передає Молодий буковинець.

Як зазначає Хафіз Кільмухамєтов, голова товариства ЖБТ-10, що на вулиці Авангардній, 49, за допомогою лічильника тепла можна суттєво економити.

«Лише необхідо постійно слідкувати за температурним режимом – у нас лічильник встановлений один на чотири під'їзди п'ятиповерхового будинку, за нинішньої погоди сорок квартир використовують приблизно одну гігакалорію на день, тобто витрачаємо 1200 гривень на день, - пояснює він. – За потреби збільшую або зменшую подачу тепла, але щоб температура у квартирах трималася на рівні 20-21 градусів. За півмісяця вийшла оплата за тепло приблизно 6 гривень за квадратний метр».

Щомісяця першого і 31 числа Хафіз Кільмухамєтов знімає показники, рахує гігакалорії, множить на тариф, а потім розділяє на квадратуру кожної квартири. «Економію оплати за лічильником відчув навіть на власному прикладі, - розповідає чоловік. - За квартиру тещі площею 55 квадратних метрів заплатив 1711 гривень, а за свою, площею 52 квадратних метрів, - трохи більше 300 гривень».

Біля під'їзду будинку на дошці оголошень висить список з оплати комунальних послуг, де зазначається скільки потрібно сплатити за електрику, воду, опалення, освітлення і прибирання у під'їзді. Максимальна сума за опалення 423 гривні за трикімнатну квартиру, найменша - 234 гривні за однокімнатну.

Як зазначає головний спеціаліст відділу реформування та енергозбереження департаменту ЖКГ Павло Ленюк, у 2016 році в житлових будинках Чернівців облаштували60 лічильників тепла.

«Цьогоріч діяла програма, за якою при встановленні лічильника 80% коштів сплачувала міськрада, а 20% - мешканці, - розповідає чиновник. – Оскільки прилад обліку тепла коштує близько 50 тисяч гривень, мешканцям окремого будинку потрібно було сплатити за лічильник десять тисяч гривень - 700-1000 гривень із квартири в залежності від їх кількості».

Всі, хто подавав заявки, отримав лічильники тепла, розповідає Павло Ленюк. «На встановлення тепло лічильників цьогоріч використали три мільйони гривень, - наголошує чиновник. - Лише три будинки відмовилися від участі у цій програмі, яка діє до 1 січня 2017 року. Які відсотки дольової участі будуть у наступному році, поки що невідомо».

Як зазначають у департаменті ЖКГ, для встановлення лічильника тепла у депаратамент житлово-комунального господарства необхідно подати заяву встановленого зразка із зазначенням того, що мешканці готові прийняти дольову участь. «Документи можна подавати у будь-який момент, - пояснюють в установі. - На основі заяв формується замовлення, на виконання якого йде близько двох місяців. Лічильники тепла встановлюються на будинки всіх форм власності».

Згідно з даними, торік у житлових будинках Чернівців було встановлено 52 теплові лічильники.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка