У Чернівцях мешканці багатоповерхівок з теплолічильниками платять за опалення уп'ятеро менше

У Чернівцях мешканці багатоповерхівок, де встановили лічильники тепла, платять за опалення уп'ятеро менше, ніж за загальними тарифами.

Так, обігрів трикімнатної квартири площею понад 50 квадратних метрів обійшовся у 400 гривень, передає Молодий буковинець.

Як зазначає Хафіз Кільмухамєтов, голова товариства ЖБТ-10, що на вулиці Авангардній, 49, за допомогою лічильника тепла можна суттєво економити.

«Лише необхідо постійно слідкувати за температурним режимом – у нас лічильник встановлений один на чотири під'їзди п'ятиповерхового будинку, за нинішньої погоди сорок квартир використовують приблизно одну гігакалорію на день, тобто витрачаємо 1200 гривень на день, - пояснює він. – За потреби збільшую або зменшую подачу тепла, але щоб температура у квартирах трималася на рівні 20-21 градусів. За півмісяця вийшла оплата за тепло приблизно 6 гривень за квадратний метр».

Щомісяця першого і 31 числа Хафіз Кільмухамєтов знімає показники, рахує гігакалорії, множить на тариф, а потім розділяє на квадратуру кожної квартири. «Економію оплати за лічильником відчув навіть на власному прикладі, - розповідає чоловік. - За квартиру тещі площею 55 квадратних метрів заплатив 1711 гривень, а за свою, площею 52 квадратних метрів, - трохи більше 300 гривень».

Біля під'їзду будинку на дошці оголошень висить список з оплати комунальних послуг, де зазначається скільки потрібно сплатити за електрику, воду, опалення, освітлення і прибирання у під'їзді. Максимальна сума за опалення 423 гривні за трикімнатну квартиру, найменша - 234 гривні за однокімнатну.

Як зазначає головний спеціаліст відділу реформування та енергозбереження департаменту ЖКГ Павло Ленюк, у 2016 році в житлових будинках Чернівців облаштували60 лічильників тепла.

«Цьогоріч діяла програма, за якою при встановленні лічильника 80% коштів сплачувала міськрада, а 20% - мешканці, - розповідає чиновник. – Оскільки прилад обліку тепла коштує близько 50 тисяч гривень, мешканцям окремого будинку потрібно було сплатити за лічильник десять тисяч гривень - 700-1000 гривень із квартири в залежності від їх кількості».

Всі, хто подавав заявки, отримав лічильники тепла, розповідає Павло Ленюк. «На встановлення тепло лічильників цьогоріч використали три мільйони гривень, - наголошує чиновник. - Лише три будинки відмовилися від участі у цій програмі, яка діє до 1 січня 2017 року. Які відсотки дольової участі будуть у наступному році, поки що невідомо».

Як зазначають у департаменті ЖКГ, для встановлення лічильника тепла у депаратамент житлово-комунального господарства необхідно подати заяву встановленого зразка із зазначенням того, що мешканці готові прийняти дольову участь. «Документи можна подавати у будь-який момент, - пояснюють в установі. - На основі заяв формується замовлення, на виконання якого йде близько двох місяців. Лічильники тепла встановлюються на будинки всіх форм власності».

Згідно з даними, торік у житлових будинках Чернівців було встановлено 52 теплові лічильники.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка