У Черкасах екоактивістка створює майстерню з переробки пластикових відходів

У Черкасах Ліда Криштоп разом із друзями створює майстерню із переробки пластикових відходів.

Проект 21-річної екоактивістки покликаний переконати містян у ефективності правильного поводження зі сміттям, передає Vikka.ua.

"Ми з друзями зібрали машину для подрібнення нетоксичного пластику за 5 тисяч гривень: виграти грант не вдалося, тож довелося вкадати власні кошти, - розповідає Ліда Криштоп. – Установку виготовили протягом місяця».

Машину із переробки пластику екоактивісти робили в домашніх умовах за аналогом проекту майстерні датського дизайнера Дейва Хакенса "Precious Plastic", пояснює черкащанка. «Ми скористалися розробками датчанина, який не патентував проект, бо зацікавлений у розвитку роботи зі збереження екології», - зауважує Ліда Криштоп.

Аби запустити майстерню на повну потужність, необхідно зібрати ще 3 машини, на які потрібно 30 тисяч гривень, продовжує екоактивістка. «Поки ж маємо тільки шредер, - каже дівчина. – Також проект передбачає машину з виготовлення пластикової нитки, з якої можна виготовляти різні вироби, приміром, чашки, та машину для переплавки і заливки пластику у форми».

Черкаські екоактивісти використовують для виготовлення прикрас та іграшок нетоксичний пластик. "Переробляємо кришечки з пластикових пляшок з цифрою 2 та кодом HDPE - це означає, що пластик не такий токсичний, як ПЕТ-пляшки, - пояснює Ліда Криштоп. - Якось пустили на шредер розібраний на запчастини принтер з нетоксичного пластику - подрібнили десь за годину".

Проект "Precious Plastic Cherkasy" почав першим у місті використовувати пластик як вторинну сировину для створення нової продукції.

Наразі Лідія Криштоп, яка кілька років переймається організацією роздільного збору сміття у обласному центрі та екосвідомостю земляків, мріє створити у Черкасах арт-простір, завдяки якому жителі міста могли б на власні очі побачити, що відходи можуть служити довго.

"Прагну довести черкащанам, що пластик - це цінний ресурс, - каже дівчина. - Наразі більшість не розуміє, навіщо сортувати відходи, а якщо ми створимо простір, куди люди зможуть приносити пластикові відходи і спостерігати, як вони перетворюються на щось корисне, то зявиться мотивація».

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка