У Британії будують завод, який очищатиме та сортуватиме сміття, при цьому виробляючи електрику

У Нортвічі (Великобританія) будують завод, який очищатиме сміття за допомогою ферментів, тверду фракцію відходів сортуватимуть, а з органічної добуватимуть біогаз, з якого вироблятимуть енергію.

Завод "Renescience" зводить найбільша енергетична компанія Данії - Dong Energy A/S (змінює назву а Oersted), передає Depo.

Процес сортування і переробки на такому підприємстві починатиметься з того, що великий механічний "кіготь" вгризатиметься у гору сміття. Потім відходи протягом 12 годин очищатимуться спеціальними ферментами у 50-метрових резервуарах. Після цього отримана "суспензія" потрапляє на завод анаеробної переробки, де з органічних відходів генерують електрику. На останньому етапі, очищене сміття сортується за допомогою сепараторів, конвеєрних стрічок, магнітів та подрібнювачів.

«Завдяки такій технології з будь-якого кетчупу на дні пляшки можна отримати енергію, - пояснюють фахівці. - Тому таке сортування краще за домашнє, оскільки у ньому такий кетчуп банально змивається».

"Renescience" дозволить Великій Британії впоратися з горами сміття, чверть якого сьогодні відправляється на звалища і під час гниття виділяє метан, отримати додаткове стабільне джерело енергії та стати альтернативою будівництву дорогих атомних електростанцій.

У завод, який мають намір побудувати до кінця року, інвестують $95 млн.

Якщо технологія виявиться успішною, Dong планує побудувати серію заводів у Великій Британії, Європі та світі, включаючи Малайзію.  

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка