У 2017 році Донеччина виділить на збір, сортування та захоронення сміття 367 млн грн

У 2017 році Донеччина виділить на збір, сортування та захоронення сміття 367 млн гривень.

Кошти підуть на подолання негативних тенденцій у сфері поводження з відходами в рамках відповідної Регіональної програми на 2016-2020 роки, покликаної вирішити проблеми недосконалої системи збору, транспортування та розміщення відходів, відсутності роздільного збирання ТПВ, перевантаження сміттєзвалищ і підвищення рівня екологічної свідомості населення, передають Вісті Донбасу

Як зазначає директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Натрус, цьогоріч заплановано проектування та будівництво сміттєсортувальних станцій у Олександрівському та Великоновосілківському районах - ділянки були визначені у 2016 році, сміттєперевантажувальних станцій із сортувальним обладнанням у Бахмуті, Покровську, Торецьку та Добропільському районі.

«На придбання спецтехніки та сміттєвозів планується виділити 74,6 млн гривень, на оновлення контейнерів 29,2 млн гривень, продовжиться будівництво спеціалізованих майданчиків, - розповідає він. - На проектування та будівництво спеціалізованих полігонів для захоронення відходів у Краматорську, Кураховому, Волновасі заплановане фінансування обсягом 139,3 млн гривень, а на оснащення Регіонального центру поводження з відходами необхідним обладнанням для знешкодження небезпечних і спеціалізованих речовин буде виділено 47,8 млн гривень».

Наразі розпочато процедуру закупівель у системі ProZorro на розробку проектно-кошторисної документації для сміттєсортувальної станції в Олександрівському районі.

Торік програма поводження з відходами, реалізація якої розпочалася лише в середині року, була частково перевиконана, зауважує Сергій Натрус.

«Вдалося закупити майже у п'ять разів більше сміттєвозів та іншої спецтехніки, аніж передбачалося попередньо: на техніку - 20 машин для збору та транспортування побутових відходів, у тому числі 11 сміттєвозів замість трьох запланованих - витратили 48,2 млн грн замість 10,4 млн гривень, - розповідає директор департаменту. – У шість разів більше коштів було спрямовано на оновлення контейнерного господарства, а саме - придбання 2076 контейнерів різної ємкості».

У 2016 році стовідсотково були виконані заходи із проектування та будівництва сміттєсортувальних станцій, продовжує Сергій Натрус. «Вдалося відновити роботу сортувальної лінії у Краматорську, на яку витрачено майже 1,2 млн грн з обласного бюджету, - розповідає він. - Минулого року також були збудовані 44 нові контейнерні майданчики, що становить 65% від плану, проведено корегування проекту ІІ черги регіонального полігону ТПВ у Краматорську, де будівництво розпочнеться вже цього року, і виконані проектні роботи на полігоні ТПВ у Маріуполі, на черзі - початок будівництва регіонального полігону у Кураховому та Волновасі».

Були розпочаті проектні роботи з будівництва сміттєперевантажувальної станції у Торецьку, але виникли проблемні питання, пов'язані з природними умовами на запропонованій земельній ділянці, продовжує Сергій Натрус.

«Також вдалося розробити лише сім із 15- ти запланованих схем санітарної очистки міст і районів області, ще два міста розробили свої схеми раніше, а затвердили у минулому році, - каже директор департаменту. – Як результат, без важливої для місцевої інфраструктури документації досі залишаються 11 адміністративних територій, серед яких Краматорськ, Маріуполь, Лиман, Селидове, Слов'янськ, Бахмутський, Покровський та Слов'янський райони, де відповідно неможливо оцінити потребу території в техніці й обладнанні для збору ТПВ та розвивати ефективну систему поводження з відходами".

Як зауважив директор департаменту, затверджена минулого року програма поводження з відходами не охопила таких видів небезпечних відходів, як медичні, тваринного походження, органічні та будівельні. «Тож цього року передбачається оснащення Регіонального центру поводження з відходами, що охоплює північну групу міст, відповідним обладнанням для утилізації небезпечних відходів: медичних та ртутьвмісних, будівельних, відходів деревини, що утворюються на території області, - розповідає Сергій Натрус. - Оснащення буде профінансоване з обласного екологічного фонду».

Ефективна роз'яснювальна робота щодо раціонального поводження з відходами проводилася у Вугледарі, Добропіллі, Бахмуті, Покровську та Покровському районі, зауважує Сергій Натрус, додаючи, що у Краматорську, Ясинуватському та Слов'янському районах така робота або не проводилася зовсім, або за своїм змістом не відповідала поставленій меті.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка