У 2016-му на утеплення будинків ОСББ залучили в 3,6 разів більше коштів, ніж торік

Цього року ОСББ та ЖБК, які стали учасниками Урядової програми з енергоефективності, залучили майже 60 млн. грн кредитних коштів на утеплення своїх будинків, що в 3,6 разів більше ніж торік. Як повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, у 2015-му на ці цілі було використано всього 16,50 млн. гривень.

«Якщо спочатку ОСББ залучали незначні суми коштів – від 100 тис. на енергоефективні заходи, то сьогодні вони вже вдруге та втретє йдуть за Урядовою допомогою і беруть великі суми коштів для проведення комплексних заходів енергомодернізації та утеплення всього будинку», – прокоментував Голова Агентства.

Звертаючи увагу на енергозбереження ОСББ можуть додатково залучити фінанси з місцевих бюджетів. Держенергоефективності та місцева влада вже прийняли 215 програм, що дають змогу ОСББ отримати подвійну чи навіть потрійну допомогу на енергоефективність.

Найбільшу додаткову фінансову допомогу у розмірі 20-55% від суми «теплого» кредиту надають у Новограді-Волинському, Краматорську, Івано-Франківську, Харкові, Херсоні, Одесі, Маріуполі, Вінниці, Києві, Львові, Моршині, Чернігові та Ужгороді. Серед регіонів, які залучили найбільше коштів для утеплення багатоквартирних будинків, перше місце посідає Волинська область (15 млн. гривень), а замикають трійку лідерів Львівщина і Запорізька область.

З початку дії програми учасниками стали 616 ОСББ, які залучили більше 75 млн. грн. Уряд відшкодував їм 28,3 млн. гривень.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка