У 2016-му на утеплення будинків ОСББ залучили в 3,6 разів більше коштів, ніж торік

Цього року ОСББ та ЖБК, які стали учасниками Урядової програми з енергоефективності, залучили майже 60 млн. грн кредитних коштів на утеплення своїх будинків, що в 3,6 разів більше ніж торік. Як повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, у 2015-му на ці цілі було використано всього 16,50 млн. гривень.

«Якщо спочатку ОСББ залучали незначні суми коштів – від 100 тис. на енергоефективні заходи, то сьогодні вони вже вдруге та втретє йдуть за Урядовою допомогою і беруть великі суми коштів для проведення комплексних заходів енергомодернізації та утеплення всього будинку», – прокоментував Голова Агентства.

Звертаючи увагу на енергозбереження ОСББ можуть додатково залучити фінанси з місцевих бюджетів. Держенергоефективності та місцева влада вже прийняли 215 програм, що дають змогу ОСББ отримати подвійну чи навіть потрійну допомогу на енергоефективність.

Найбільшу додаткову фінансову допомогу у розмірі 20-55% від суми «теплого» кредиту надають у Новограді-Волинському, Краматорську, Івано-Франківську, Харкові, Херсоні, Одесі, Маріуполі, Вінниці, Києві, Львові, Моршині, Чернігові та Ужгороді. Серед регіонів, які залучили найбільше коштів для утеплення багатоквартирних будинків, перше місце посідає Волинська область (15 млн. гривень), а замикають трійку лідерів Львівщина і Запорізька область.

З початку дії програми учасниками стали 616 ОСББ, які залучили більше 75 млн. грн. Уряд відшкодував їм 28,3 млн. гривень.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка