Тільки 2% київських будинків відповідають вимогам енергоефективності - експерт

68% будинків у Києві мають надзвичайно високе споживання енергоресурсів і тільки 2% - відповідає сучасним вимогам з енергоефективності.

Такі результати проведеного у столиці дослідження проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні", передає Источник.info.

Загалом був проведений моніторинг 1500 столичних будівель, каже керівник проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" Діана Корсакайте.

«30% будинків мають середнє по Європі енергоспоживання, - зауважує фахівець.- Однак більшість будівель, які увійшли в категорію з надзвичайно високим рівнем споживання, витрачають вдвічі або навіть більше енергії, ніж середнє енергоспоживання в Європі".

За словами Діани Корсакайте, Україна має дуже великий потенціал в енергозбереженні. "Ми допомагаємо партнерам нашого проекту - а це 35 українських міст - розвивати муніципальні енергетичні системи у відповідності зі стандартом ISO 50001 та енергоменеджмент, - акцентувала фахівець.- Як результат, широка освітня та тренінгова діяльність USAID допомагає визначити енергоефективні заходи, які повинні бути впроваджені у цих населених пунктах».

Експерт навела приклад Вінниці – міста, яке завдяки покращенню енергоменеджменту першим в Україні отримало європейську енергетичну нагороду за скорочення надлишкового споживання.

Як зазначила Діана Корсакайте, проект активно співпрацює з громадянами, підвищуючи обізнаність населення у питаннях енергоощадності, переходу на відновлювану енергетику та допомагаючи усвідомити необхідність створення ОСББ.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка