В США нові реалії: накопичувачі енергії впливають на тарифи електроенергії

17 листопада 2016 р Федеральна комісія з регулювання енергетики США (Federal Energy Regulatory Commission - FERC) опублікувала проект Порядку участі накопичувачів енергії в «ринках потужності, енергії та допоміжних послуг, які керуються регіональними мережевими організаціями і незалежними системними операторами (організованих оптових ринках електроенергії)».

В проекті пропонується забезпечити ефективний та недискримінаційний доступ систем зберігання енергії і розподілених систем генерації на енергетичний ринок, і «більш ефективно інтегрувати ресурси накопичувачів енергії в організовані оптові ринки з метою вдосконалення конкуренції і сприяти тому, щоб на цих ринках встановлювалися справедливі і розумні ціни».

Поява даного документа викликана побоюваннями, що системи зберігання можуть зіткнутися з перешкодами при участі в оптових ринках. У квітні поточного року федеральна комісія з регулювання енергетики провела консультації з учасниками ринку, в результаті яких з'явився вищеописаний документ.

Впровадження систем зберігання енергії і розподіленої генерації часто обмежується застарілими правилами оптового ринку, які були, за висловом Регулятора, «розроблені в епоху, коли традиційні ресурси генерації були єдиними учасниками оптових ринків електроенергії». Новий порядок буде сприяти розширенню переліку учасників, включення в ринок систем розподіленої генерації та зберігання енергії всіх видів: батареї, маховики, стиснене повітря, ГАЕС теплові акумулятори енергії та електричні транспортні засоби.

При затвердженні документу, оператори систем зберігання енергії зможуть, на ряду із мережевими організаціями та системними операторами, впливати на структуру тарифів в оптових ринках електроенергії.

Отже, накопичувачі енергії поступово переходять з категорії рідкісних опцій та пілотних проектів в розряд повноправних учасників ринку. Якщо Порядок буде затверджено, роль систем зберігання та розподіленої генерації в енергосистемах істотно зросте, ринок накопичувачів енергії отримає додатковий імпульс. Також це може відкрити нові можливості для виробники електромобілів. 

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка