Tesla представила електровантажівку із запасом ходу 800 км

Днями в Каліфорнії Ілон Маск представив довгоочікувану електровантажівку Tesla Semi. Вона може розганятися з нуля до 96 км/год всього за 5 секунд (без вантажу) і за 20 секунд з повним навантаженням в 36 тонн, що вдвічі швидше звичайної дизельної фури, пише Тesla-automobile.

Електровантажівка оснащена чотирма незалежними електродвигунами та має запас ходу 800 км.

«За ту ж кількість часу Semi долає більшу відстань, ніж дизельний тягач, і більш безпечно вбудовується в потік легкових автомобілів».

Маск зазначив, що звичайні дизельні вантажівки витрачають на заправку 15 хвилин, а Tesla Semi здатна заряджатися на понад 600 км за 30 хвилин. Швидку зарядку забезпечують «мегачарджери», які працюють на сонячній енергії. Для власників Semi автовиробник гарантує рівень тарифів на електроенергію в розмірі $ 0,07 за кВт⋅год. За підрахунками, проїхати милю електровантажівкою на 20% дешевше в порівнянні з дизельними тягачами ($1,26 проти $1,51). Крім того, Маск анонсував технологію конвою, коли одна чи кілька вантажівок самостійно слідують за лідером. Це ще більше знизить вартість і зробить перевезення електрофурами вигіднішими залізничних.

Всередині вантажівки є одне місце для водія в центрі, що забезпечує безпрецедентну видимість. Сидіння оточене двома сенсорними екранами. Вантажівку Tesla оснастять поліпшеним автопілотом, який забезпечить безпеку і зупинить авто в разі небезпеки для далекобійника. Вартість електрофури поки що не повідомляється, однак лише на паливі вона заощадить $200 тисяч на 1,6 млн. км. Початок виробництва Semi запланований на 2019 рік. 

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка