Сумське ОСББ взяло кредит на енергозберігаючі заходи і платить 1 грн в день

Сумське об’єднання багатоквартирних будинків "Злагода" взяло кредит на нові вікна, вхідні двері та енергозберігаючі світильники у під`їздах і платить 1 гривню в день.

Позику у майже 600 тисяч гривень ініціативні мешканці оформили в рамках державної програми енергоефективності у червні, передає Сумська ОДТРК

Половину повернула держава, тіло кредиту сплачуватимуть самотужки - це 30 гривень у місяць упродовж трьох років. Відсотки погасить місцевий бюджет.

Як зазначає голова ОСББ "Злагода" Валентина Калюжна, зі ста квартир відмовилися троє власників, які хотіли одразу утеплити стіни будинку і встановити індивідуальний тепловий пункт.

"Почала оформляти кредит на програму 70\30, але побачивши, що вона гальмує, вирішила хоча б на нові вікна гроші взяти, - пояснює вона. - У нас 52 субсидіанта, для яких відшкодування становить 50%, - і мешканці мене підтримали».

Вперше ОСББ «Злагода» скористалося державною програмою енергозбереження два роки тому. Тоді на заміну й утеплення теплопостачальної мережі взяли кредит у 104 тисячі гривень, з яких половину компенсувала держава.

"Співвласники мають звернутися у департамент інфраструктури, - розповідає заступник сумського міського голови з питань ЖКГ Олександр Журба. - Формується титульний список, проходять комісії: депутатська ЖКХ, планово-бюджетна, потім через сесію виділяються кошти".

Наразі до програми 70\30 вносяться зміни, каже голова Асоціації ОСББ "Сумщина" Роман Гученко.

"З 2018-го року у нас будуть чіткі правила виділення коштів на виконання капітальних ремонтів у місті Суми, - сподівається він. – Гроші будуть виділятись відповідно до чинного законодавства за зверненням співвласників: збори співвласників, або загальні збори ОСББ».

У 2017 році на капітальний ремонт будинків ОСББ місцевим бюджетом Сум передбачено 12,8 мільйонів гривень, а за програмою 70\30 - півтора мільйона. Наразі в обласному центрі створено понад двох сотень ОСББ.

Цьогоріч для дев`яти ОСББ Сумщини виділили "теплі кредити" на суму понад 1,5 мільйонів гривень.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка