Столичний пенсіонер облаштував у власному гаражі пункт прийому відходів і заробляє близько 4 тис грн у місяць

У Дарницькому районі Києва пенсіонер організував у власному гаражі пункт прийому вторинної сировини.

Павло Іванович збирає папір, скляні, пластикові та жерстяні пляшки, передає Тиждень.ua.

На гаражі пенсіонера немає закличних вивісок та реклами - лише назва "пункт", однак щодня, переважно зранку, сюди приходить багато людей.

За кілограм макулатури столичний бізнесмен пропонує 1,70 грн, за пластикові пляшки - 2,70 гривень, що на 30 копійок дешевше, ніж в офіційних пунктах прийому підприємства «Київміськвторресурси». На цій різниці і заробляє пенсіонер.

"Раз на тиждень все збираю і машиною відвожу до пункту прийому, - каже він. - Виходить додатковий заробіток до пенсії - десь 4 тисячі гривень".

Районна газета назвала завзятого раціоналізатора "Картоньєро".

За словами Павла Івановича, клієнти його "пункту" поділяються на дві категорії: збирачі сміття і «свідомі». 

«Перші – це пенсіонери, люди без постійного місця проживання та з алкогольною залежністю, які обходять сміттєві баки в районі, перебирають відходи і приносять знайдене, - розповідає ініціативний киянин. - Є навіть рекордсмени: збирач на велосипеді щомісяця привозить макулатури та пляшок близько на 7 тисяч гривень».

Другу категорія своїх клієнтів Павло Іванович називає «свідомими». «Мешканці навколишніх будинків, які приносять маленькі партії пляшок та паперу, здебільшого не беруть гроші або ж отримують пару гривень за відсортоване вдома сміття», - пояснює пенсіонер.

Придатні для вторинної переробки відходи до пункту приносять здебільшого жінки, розповідає столичний пенсіонер. " З кожним днем дівчат стає тільки більше: це ж треба час витратити на те, щоби дійти до пункту перед роботою - не всі готові це робити, - розповідає пенсіонер. - Можливо чоловіки бояться, що оточуючі побачать їх і подумають, що вони як бомжі сміття збирають».

Витрачати час у пошуках пункту прийому вторинної сировини справді не всі погодяться. У Києві зелені кіоски компанії «Київміськвторресурси» розташовані переважно на Лівому березі (всього 47 пунктів прийому вторсировини), а також по одному у районі метро Шулявська, Оболонь та Контрактова площа.  

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка