Сміттєвий менталітет: Як в Умані впроваджують роздільний збір відходів

В Умані у мікрорайоні Міщанка впроваджують роздільний збір відходів протягом п’яти місяців.

Експеримент проводить ТОВ «Екоклінер», передає Рідна Умань.

За п’ять місяців сухі, придатні для вторинної переробки відходи: скло, пластик, жерстяні банки, вироби з дерева, металу, пластмаси, пакунки, ганчір’я, упаковка - склали 26% усього зібраного у мікрорайоні непотребу. При цьому щомісячні витрати на сортування «вторинки» поки що вдвічі перевищують прибуток, наголошує керівник підприємства ТОВ «Екоклінер» Ігор Сокур.

«Спільними стараннями вдалося не пустити на сміттєвий полігон дві з половиною тонни вторинної сировини: лідирує скло, далі йдуть ПЕТ-пляшки, папір, пластмаса і …памперси, - розповідає фахівець. - Досягти кращих результатів не вдалось через містян, які досі плутають сухі й мокрі фракції відходів - навіть малюк, який користувався памперсом, мабуть, здогадується: то аж ніяк не суха фракція, бо він особисто перетворив її на мокру!».

Через збитки, нанесені збором «вторинки», ТОВ «Екоклінер» не може просувати експеримент на інші мікрорайони Умані. «Біля багатоповерхівок ми теж встановили майже сотню контейнерів для роздільного збору сміття, у які можна кидати всі сухі фракції, крім ганчір’я, - пояснює Ігор Сокур. – Ми ж прагнемо до цивілізованої Європи – отож давайте сортувати».

Непридатними для переробки є лише 10-30% загального обсягу відходів, ділиться результатами експерименту Ігор Сокур.


Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка