Сільська школа на Львівщині завдяки гранту і переходу на LED-освітлення почала економити 63% ел.енергії

У селищі Добротвір Львівської області загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів мінімізує тепловтрати завдяки енергоощадним вікнам та економить 63% електроенергії завдяки переходу на LED-освітлення.

Навчальний заклад підвищив енергоефективність завдяки гранту отриманому в рамках проекту міні-грантів "Місто своїми руками" та Стратегії соціального партнерства від компанії ДТЕК, передає Львівський портал.

За 1,5 млн гривень школа провела енергоаудит, замінила майже 400 дерев'яних вікон на енергоощадні, встановила світодіодні лампи, а також енергоощадні екрани.

За словами директора Добротвірської ЗОШ Василя Нецика, нині діти та вчителі працюють у комфортних умовах, а школа економить чималі кошти.

«Завдяки встановленню світодіодних ламп школа заощаджує 63% електроенергії, а через енергоефективні вікна ми маємо грандіозну економію тепла», - пояснює він.

Як зазначає п'ятикласник Добротвірської школи Станіслав, у класах стало значно світліше та тепліше. "У нас нове освітлення, яке не псує зір, - мені набагато легше та зручніше читати або писати на уроках, - каже учень. – До того ж у наших класах стало значно тепліше і тепер мені не потрібно одягати на себе багато одягу".

Як наголошує вчитель зарубіжної літератури Оксана Злюс, участь у проектах, пов'язаних з енергоекономією та теплозбереженням дуже змінила школу.

«Ми проводили виховні години, де діти малювали плакати та самі дізнавалися про те, як зберегти тепло та яким чином можна утеплити приміщення, разом проклеювали теплові екрани, які утеплюють зараз наші класи – все, це в комплексі дало хороший результат, - говорить вона. - Сьогодні у нас є енергоощадні екрани та вікна, а окрім тепла ми економимо ще й електроенергію, замінивши старі ртутні лампи LED-жарівками, які краще освітлюють класи і створюють комфортну атмосферу для навчання».

До того ж Добротвірська школа виборола друге місце у всеукраїнському освітньому проекті "Енергоефективні школи", який спрямований на виховання відповідального споживача електричної та теплової енергії, зазначає Василь Нецик.

«У 2015 році ми грандіозно попрацювали у рамках проекту: вчителі з учнями вивчили курс "Основи теплопостачання та теплозбереження", провели широкомасштабну інформаційно-просвітницьку кампанію з енергозбереження у школах та сім'ях, побували на Добротвірській ТЕС, яка виробляє електроенергію і забезпечує половину потреб всієї області, - розповідає директор навчального закладу. - За кошти, які отримала наша школа на реалізацію свого проекту, а це 25 тис. гривень, було проведено теплоаудит нашої школи".

В рамках проекту діти вчилися раціонально споживати енергію не лише в теорії, але й на практиці, розробляючи власні проекти з підвищення енергоефективності навчальних закладів. Автором та виконавцем усіх навчальних матеріалів проекту "Енергоефективні школи" є Всеукраїнська благодійна організація "Інститут місцевого розвитку".Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка