Швеція компенсуватиме домогосподарствам 60% вартості домашніх систем зберігання енергії

Швеція хоче припинити спалювання викопного палива для виробництва електроенергії до 2040 року. Днями країна оголосив про надання державних грантів, які компенсуватимуть 60% вартості домашніх систем зберігання енергії. Максимальний розмір субсидії – 50 тис. крон або $ 5,600, повідомляє Сleantechnica.

Субсидія поширюється на батареї, проводку, системи управління, смарт-концентратор енергії і монтажні роботи для будинків з сонячними системами на даху.

«Це додаткова система підтримки сонячних фотоелектричних панелей в Швеції. Це важливий крок на шляху до створення розумної електромережі чистих, відновлюваних джерел енергії, – говорить керівник програми досліджень і інновацій департаменту Шведського енергетичного агентства Андреас Густафссон. – Ми зможемо не лише ефективніше використовувати сонячні системи, а й стабілізувати мережу від коливань частоти і напруги за допомогою домашніх систем зберігання енергії».

Він вважає, що нова програма стимулювання буде привабливою для тих, хто використовує сонячні панелі на даху будинку для власних потреб. Цей ринок у Швеції стрімко зростає (за минулий рік – на 60%) і зараз становить 128 МВт. Соцопитування свідчать, що близько 20% шведських домовласників розглядають можливість інвестування в сонячний дах або невелику вітряну турбіну.Нова шведська програма стимулювання схожа на аналогічну в Німеччині, де встановлено 19 тис. домашніх систем зберігання енергії.

«Зберігання енергії в такому масштабі є новим для Швеції, – каже Андреас Густафсон. Сподіваюся, що ми можемо розраховувати на успіх, нові підприємства і робочі місця».

Програма стимулювання діятиме до 31 грудня 2019 року.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка