Шведи розробили вітрогенератор із сонячними панелями, що живитиме електроенергією багатоповерхівку в Берліні

На даху 12-поверхового житлового будинку в Берліні встановили пристрій WindRail – вітрогенератор із сонячними панелями. Його розробили конструктори та інженери зі Швеції спеціально для застосування в містах – саме міста споживають 75% усієї виробленої енергії, на них же припадає 60% викидів вуглекислого газу, пише National Geographic.

Зазвичай, на багатоповерхівках у великих містах замало місця для стандартних систем з вироблення відновлюваної енергії.

«Центральна частина даху вже зайнята під інші інженерні споруди», – каже 39-річний шведський економіст і інженер, який розробив WindRail, Свен Колер. 

Саме тому Свен розташував свій пристрій на краю даху. Пристрій виробляє електроенергію наступним чином: вітер дме крізь модуль трикутного перетину, приводячи в рух ротори турбіни. У вітряну погоду він може виробляти не менше 1000 кіловат*годин на рік. Цього достатньо, щоб 500 разів запустити пральну машину. Електрика, що виробляється вітрогенератором на даху, забезпечує роботу ліфтів, освітлення і вентиляцію багатоповерхівці в Берліні.

Проте подібні вітрогенератори не скрізь будуть ефективними, особливо в містах, де швидкість вітру зазвичай нижча, ніж в сільській місцевості, а його напрямок складніше передбачити.

«Різна форма будівель теж впливає на силу вітру», – говорить Колер. 

Щоб WindRail працював ефективно, його потрібно встановити на висоті не менш, ніж 8 метрів. Чим вище будівля, тим більша швидкість вітру. Відповідно, більшою буде кількість чистої електроенергії, якою користуватимуться мешканці будинку.  

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка