Школа на Херсонщині завдяки сонячним батареям і тепловим насосам витрачає на компослуги до 10 разів менше ніж подібні заклади

Нова енергоефективна ЗОШ No 21 в Антонівці, що на Херсонщині, площею 1,2 тисячі квадратних метрів витрачає на комунальні послуги майже у 10 разів менше, ніж сусідній звичайний корпус з такою ж площею.

Такі підсумки першого опалювального сезону отримала славнозвісна «Зелена школа», збудована за новітніми технологіями урядом Фінляндії, передає Херсонщина за день

Електроенергією новий корпус частково забезпечувала сонячна електростанція – на даху встановлені 400 квадратних метрів батарей, а опаленням - тепловий насос. Енергоефетивна будівля здатна витримувати температуру до 50 градусів морозу, зазначає дирекор ЗОШ 21 Галина Лугова. «В кожному класі можна регулювати температуру: якщо за вікном мороз 20 градусів, то в приміщенні можна встановити температуру, наприклад, +24 і вище, а якщо за вікном +40, то виставити на +18 , - пояснює вона. - Це може зробити кожен вчитель або учень".

Від стандартного електропостачання нова школа не відмовилася, зауважує Галина Лугова.

«Практично весь січень і лютий користі від сонячних батарей практично не було, - підтверджує жінка. — В той же час у сонячні дні накопичується енергії настільки багато, що ми можемо забезпечити нею і старий корпус, і кілька сусідніх будинків».

Однак поки «зелена школа» не має права продавати надлишок електроенергії за «зеленим» тарифом, старий корпус опалювала твердопаливна котельня, каже Галина Лугова. Тільки на закупівлю вугілля та торф'яних брикетів у минулому опалювальному сезоні витратили 178,8 тисячі гривень, недешево обійшлася й електрика.

Незабаром "Зелена школа" стане першим українським навчальним закладом, який постачатиме надлишок «сонячної» електроенергії у загальну енергосистему. Підготовку відповідного пакету документів для виходу на енергоринок вже розпочали. Кошти зароблені на «зеленому тарифі» планують витратити на утеплення будівлі старого корпусу, в якому сьогодні навчається 130 учнів.



Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка