Шеф-повар з Чернівців зробив свою квартиру "розумною" – тепер економить воду та світло

Шеф-повар Віталій Ришкуляк з Чернівців зробив свою квартиру «розумною» - і тепер економить воду та світло.

Оселя обладнана штучним інтелектом навіть реагує на прихід господаря: по черзі вмикаються світло та телевізор, передає Acc.cv.ua.

Усі мікросхеми шеф-кухар за фахом та винахідника за покликом душі робить самотужки, за власними проектами.

«Як тільки відключають електропостачання, форма від лампочки "нафарширована" акумуляторами від мобільного телефону та світлодіодами працює у режимі аварійного освітлення і продовжує світити до розрядки акумуляторів, - розповідає Віталій Ришкуляк. - Одного вистачає на 14-16 годин роботи».

Чернівецький раціоналізатор заощаджує електроенергію й на підігріві води. «Мій бойлер не працює цілий день, а вмикається таймером за півгодини до того, як мені знадобиться вода, приміром о 7:30, а вже о 8:00 – вимикається, - розповідає Віталій Ришкуляк. - За допомогою таймеру щомісячно заощаджую 200 кВт-год».

Віталій Ришкуляк винайшов оригінальний спосіб економії води: миючи посуд, натискає коліном на дверці кухонної шафки і, таким чином, ощадно використовує цінний ресурс.

«Береться тарілка, миється, скільки треба і все», - пояснює раціоналізатор.

Віталій Ришкуляк постійно удосконалює свої модулі, вигадуючи нові команди та програми. «

На встановлення одного модуля потрібно близько 300 гривень ,- пояснює винахідник. - Іноді вистачає 5 хвилин, щоб написати прошивку, збирається модуль за півгодинки і розробка готова».

Власник «розумної» квартири також замінив старі вікна на енергоощадні та має намір встановити сонячні батареї.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка