Ще одне ОСББ у Львові почало заробляти на смітті

Нещодавно ми розповідали про львівське ОСББ "Роксоляни 57", яке сортує сміття і заробляє на здачі вторсировини.

Тим часом інше ОСББ - «Тичини-15» - офіційно почало діяти у Львові з 1 травня цього року. А станом на сьогодні мешканці вже провели роботи з благоустрою, встановили дитячий майданчик, здійснили ремонт теплового пункту (замінили крани, утеплили труби, побілили стіни, прочистили та замінили стічну каналізацію).

«Ми займаємось і сортуванням сміття, уклали договір з приватними фірмами, які щомісяця приїжджають та забирають вторсировину і за це нам на рахунок перераховують гроші. Ці кошти ми розподіляємо на різноманітні ремонтні роботи. Наші контейнери для сортування сміття є ззаду будинку, у цьому нам допомогла фірма «GreenEra». Також фірма, що приймає вторсировину, забезпечила нас спеціальними контейнерами. За папір та картон ми отримуємо орієнтовно щоразу 400 гривень, за скло – 200 гривень», - голова правління ОСББ «Тичини-15» Тарас Колодій.

Такожмешканці будинку на вул. Тичини, 15 оновлюють свій будинок за кошти, які отримують за за рекламу у ліфтах, від інтернет-провайдерів, за здачу в оренду приміщення та з «внесків на утримання будинку», які становлять 3,66 грн. за 1 кв. м для мешканців 1-2 поверхів та 3,78 грн. за 1 кв. м для мешканців 3-9 поверхів (різниця у тарифі через використання ліфтів).

Спершу місцеві жителі виносили все сміття у загальний контейнер. Але після того, як вони вперше здали вторсировину і отримали за це гроші, то побачили, що за це реально можна отримувати кошти. І вони почали самостійно сортувати сміття. Для цього тут закріплені спеціальні люди, які відповідають за сортування, вони ж це й контролюють. А останні гроші, які ОСББ отримало за здачу вторсировини, витратили для ремонту теплопункту. Зараз у цьому будинкові планують встановити пластикові вікна по програмі «Теплий дім». Також тут мають замінити труби подачі холодної води, так як у будинку 37 років не проводилось жодних ремонтних робіт.

Місто зі свого боку допомагає ОСББ у тому плані, що у нас є програма по енергозбереженню «Теплий дім», яка передбачає відшкодування 30% витрат. Також кожного місяця у районних адміністраціях проходять збори ОСББ, де пояснюють як все робити, на що звернути увагу, тобто дають певну інструкцію дій на наступний місяць», - зазначає начальник супроводу ОСББ Львівської міської ради Сергій Солтис.

Відзначимо, що у Львові вже є десяток ОСББ, які почали активно залучати своїх мешканців до сортування сміття. У кожному будинку це виходить по-різному: одні швидко гуртуються, інші повільніше. Але досвід «ОСББ «Тичини-15» показує, що коли люди одразу бачать результат та економію навіть від того, що вони банально сортують сміття, то вони набагато ініціативніше та відповідальніше це роблять. З одного боку ОСББ здають сміття та отримують за це кошти, а з другого боку вони ще й економлять на тому, що перевізник дає знижку через те, що об’єм сміття набагато менший.

До речі, станом на 1 липня у Львові є 1154 ОСББ, які обслуговують 1101 будинок. Цього року в бюджеті міста на допомогу ОСББ передбачено 9,5 млн. гривень (2 млн. гривень – на підтримку ОСББ та 7,5 млн. гривень – для впровадження заходів у межах програми «Теплий дім»).

Ігор Галущак

Львів

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка