Поляки моніторять якість води за допомогою мідій

У Польщі приватні компанії моніторять якість питної води за допомогою мідій.


Двостулкові молюски, які зазвичай населяють озера, річки і бухти, а також зони припливу уздовж берегових ліній, дуже чутливі до забруднення, від якого захищаються, закриваючи мушлі, передає 20 хвилин.

Як зазначає власник компанії Prote Єжи Шлюсарчик, система, яка працює в режимі онлайн і дає інформацію кожної секунди, перевіряє якість води, яка потім потрапляє у трубопровід і яку п’ють люди. «Коли вода погана, мідії закриваються, тому що захищаються від шкідливого середовища, - розповідає фахівець. - Система подає інформацію на ваш імейл про те, що потрібно щось робити".

Є ще одна система, яка "виправляє" якість води, продовжує Єжи Шлюсарчик. «Ми пропонуємо перевірені технології очищення води , які понад 30 років використовуються у різних країнах», - запевняє фахівець.

Сьогодні Польща може похвалитися чистими річками, озерами та якісною водою, яка тече із кранів. Важливу роль у збереженні водних ресурсів, як кажуть експерти, відіграє висока екологічна свідомість громадян, добре фінансування екології та технології.

"У Польщі навряд чи можна викинути щось до річки безнаказанно", - каже голова Воєводського фонду охорони довкілля і водного господарства в Ольштині Адам Кшиськув.

З ним погоджується і польський фахівець Казімєж Куйда. "Раніше до Вісли не можна було підійти, бо там смерділо, а сьогодні люди навіть купаються у цій річці, був час, коли вода з кранів у Варшаві смерділа, а сьогодні її можна пити, - розповдає він. - Дуже багато було зроблено у справі охорони водного середовища, з’явилось багато очисних споруд, будівництво яких було профінансовано через воєводські, національні фонди та спільними зусиллями".

Нині поляки мають намір також відновити Тернопільський став. Допомогу запропонували фахівці з міста Ольштин, в якому є 12 схожих водойм.

Дворічну програму, яка покликана відновити чистоту ставу та створити інфраструктуру навколо об’єкту, нещодавно затвердили на засіданні виконавчого комітету міськради Тернополя. Екологи та професори з Польщі запропонували декілька методів очищення та збереження водойми та високо оцінили тернопільський проект розроблений науковцями педуніверситету.

У серпні в Тернополі побувала делегація із Вармінсько-Мазурського університету в складі науковців, які вивчають питання екології водойм, займаються питаннями туристичного облаштування та водних видів спорту.

Передбачається, що у 2016 році обласний центр приділить увагу виключно плануванню та формуванню кошторису. "До виконання програми візьмемось у наступному році", - повідомив заступник міського голови Леонід Бицюра.

Розрахована на два роки програма модернізації Тернопільського ставу буде реалізована у три етапи: екологічне очищення, розвиток інфраструктури навколо водойми та розвиток водних видів спорту.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка