Польща готова модернізувати львівські очисні споруди, щоб стоки з України не забруднювали Віслу

Польща готова модернізувати львівські очисні споруди, аби зупинити потрапляння відходів у річку Вісла.

Для цього західні сусіди мають намір очистити підземну річку Полтву, у яку місто лева скидає стоки, передає 24tv.ua. 

Фінансову допомогу та дешеві кредити готовий надати Національний фонд охорони довкілля і водного господарства Польщі – Львівському міському комунальному підприємству «Львівводоканал» необхідно лише довести значимість інвестиції для всієї країни.

Вісла стала значно чистішою після реконструкції очисних споруд "Чайка", які розташовані у північно-східній частині Варшави і займають площу 52,7 га. 27 червня 2012 року відбулася знакова подія не тільки для Польщі, але й для всієї Європи - столиця перестала зливати стоки у річку.

«Усі стоки запливають у камеру: 15-18 тисяч метрів кубічних на годину при нормальній погоді, або 52 тисячі метрів кубічних на годину - як падає дощ, – розповідає керівник варшавських очисних споруд «Чайка» Ярослав Судов. - Потім у спеціальній будівлі завдяки механічній очистці на решітках у 6 міліметрів затримується сміття».


Обробка осаду відбувається в чотирьох нових і шести модернізованих метантенках, продовжує фахівець. «Мінеральні частки викачують насосами з дна, жир та олію спалюють, неприємний запах зникає у двох станціях дезодорації - каже Ярослав Судов. – Газ, який утворюється метантенках, очищається і зберігається в спеціальних ємностях - спалюючи біогаз повністю забезпечують Варшаву теплом та наполовину - електроенергією».


За словами Ярослава Судола, на очисних спорудах "Чайка" щодня утворюється 192 тонни осаду.

«Ферментований і стерилізований осад надходить в проміжні ємності, механічно зневоднюється та подається на установку зі спалювання осаду», - пояснює фахівець.

Завдяки найбільшим очисним спорудам "Чайка", які сьогодні визнані найбільш ефективними у Польщі, значно поліпшилась якість води у річці Вісла і Балтійському морі. Розширення і модернізація очисних споруд, розрахованих на забезпечення життєдіяльності двох мільйонів чоловік, дозволили збільшити продуктивність більш, ніж у два рази: з 200 000 м3 на добу до 450 000 м3 на добу. Максимально можлива продуктивність - до 515 000 м3 на добу. Очищену воду по трьох каналах зливають у Віслу.

Модернізацію очисних споруд у Варшаві здійснили за гроші платників податків - 1,153 мільярди злотих - та завдяки дотаціям Євросоюзу і Європейського інвестиційного банку - 200 мільйонів євро.

Обладнання на львівських очисних спорудах не оновлювали десятки років. У 2017 році лише відремонтували первинний відстійник. «Первинна очистка покращилася, а вторинна лишилася на рівні радянського часу», – пояснює директор ЛМКП «Львівводоканал» Валентин Вольський.

Наразі тривають переговори між «Львівводоканалом» та польським фондом охорони довкілля. Вже у жовтні на екологічному форумі у Львові сторони планують підписати меморандум про співпрацю.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка