Поблизу Хмельницького мають намір побудувати «солом’яну» електростанцію потужністю 44 МВт

Компанія «Khmelnytsky Bio Power Plant LLC» планує встановити поблизу Хмельницького електростанцію потужністю 44 МВт, яка працюватиме на соломі.

Реалізацію проекту обговорили голова Держенергоефективності Сергій Савчук та директор компанії Нейл Рузерфорд 15 березня, передає vin.gov.ua

Передбачається, що вигідна локалізація електростанції дозволить забезпечити постачання близько 300 тис. тон соломи в рік.

«Електростанція продаватиме електроенергію в мережу за збільшеним на 10% «зеленим» тарифом – 12,38 євроценти/кВт*год», - повідомив голова агентства.

Для будівництва «солом’яної» станції планують використовувати сучасне обладнання, зокрема, з Данії.

На переконання директора Компанія «Khmelnytsky Bio Power Plant LLC» Нейла Рузерфорда, діюча норма щодо укладання однорічних договорів на продаж в мережу електроенергії за «зеленим» тарифом сповільнює процес залучення інвестицій у реалізацію проекту.

«Ми готові продемонструвати досвід Данії, Німеччини та Великобританії щодо укладання довгострокових договорів на продаж «зеленої» електроенергії», - зазначив він.

З свого боку Сергій Савчук повідомив, що зараз вже триває робота над удосконаленням законодавства з цього питання. Зокрема, у Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про ринок електричної енергії» (реєстр. № 4493 від 21.04.2016), статтею 65 якого передбачено, що договір купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом укладається на строк дії «зеленого» тарифу.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка