Нова гігантська приливна турбіна розміром з 5-поверхівку забезпечить електроенергією 500 будинків

22 листопада запрацювала перша в світі турбіна, що перетворює приливну енергію в електрику. Вона розташована в затоці Фанді на Атлантичному узбережжі Північної Америки. Очікується, що турбіна зможе забезпечувати електроенергією близько 500 домогосподарств, пише портал enki.ua.

Затока Фанді біля Нової Шотландії (Канада) відома своїми активними приливами і відливами, які, на думку вчених, зможуть давати генератору можливість видавати близько 2 мегават електроенергії. За добу в затоці різниця між висотою води під час припливу і відпливу може досягати 17 метрів, за рахунок чого постійно переміщається величезна кількість води – до 115 млрд. тонн за один приливний період. Тому ірландська компанія «OpenHydro» і канадська «Emera Inc.», вирішили використовувати цю енергію з користю для людей.


Вперше встановити подібну турбіну спробували в 2009-му, але безуспішно – турбіну зруйнував прилив. Тому розробники створили величезну турбіну, що може без шкоди для себе витримували потік води: за розміром вона, як 5-поверховий будинок, а важить 1000 тонн. Турбіна працює за принципом млина, однак лопаті крутить не вітер, а приливна сила води (швидкість її до 15 км/год.).

Собівартість такої приливної турбіни дорожча, порівняно з викопним паливом чи сонячною енергією, тому інженери шукають спосіб здешевити її використання. Вже найближчим часом в тій же затоці планують встановити ще одну турбіну, ефективнішу за попередню. Очікується, що до 2020 року потужність встановлених турбін становитиме 300 МВт.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка