Німецькі квартиронаймачі отримають пільги за користування електроенергією від дахових сонячних електростанцій

В Німеччині схвалили закон, згідно з яким квартиронаймачі отримають право розпоряджатися сонячною енергією, отриманою від панелей на дахах будинків. Користуватися електроенергією, виробленою панелями, вони зможуть за пільговим тарифом – 4,3 центи США за кВт*год.

Як повідомляє Bloomberg, за даними уряду Німеччини новою системою скористаються близько 3,8 млн. квартиронаймачів. Вона збалансує права квартиронаймачів і домовласників, які «безпосередньо беруть участь у розширенні використання відновлюваних джерел енергії, на відміну від орендарів». Таким чином, доступ до сонячної енергії отримають значно більше людей: адже власне житло мають лише 50% німців, а решта винаймають його. Якщо раніше електроенергією виробленою сонячними панелями міг розпоряджатися тільки власник будинку або сонячної електростанції (продавати її в мережу за «зеленим» тарифом або використовувати для потреб будівлі), то тепер доступ до користування цією електрикою отримали й орендарі квартир, які не є власниками житла.

Разом з тим, деякі аспекти нового закону піддалися критиці: зокрема те, що пільги не поширюватимуться, якщо обсяг споживання сонячної енергії перевищить 500 мегават на рік. Крім того, за доступ до «чистої» енергії квартиронаймачі сплачуватимуть додатковий збір. Тільки за минулий рік додаткові податки збільшили загальну суму рахунків за електроенергію на 23 млрд євро, а до 2019 року ця сума зросте. Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка