Найбільші банки світу заборонили інвестиції у вугільну промисловість

Найбільші світові банки, такі, як Bank of America, Citigroup, Morgan Stanley і Wells Fargo, віднесли діяльність з інвестування у вугільну промисловість в «портфель» заборонених угод, тим самим прирівнявши її до незаконної вирубки лісу та використання дитячої праці, повідомляє Капітал.

Один з найбільших банків світу, JP Morgan Chase, вже офіційно оголосив, що більше не фінансуватиме нові вугільні шахти або заводи в розвинених країнах. Таким чином, великі інвестиційні компанії планують стимулювати уряди різних країн більше не використовувати вугілля, а застосовувати «зелені» технології та альтернативні види палива.


Поки це нововведення не стосується країн, що розвиваються (до яких відноситься і Україна), проте, по відношенню до них, швидше за все, будуть застосовані інші підходи – жорсткість стандартів. Тобто, для отримання іноземних фінансових вливань, вугільні підприємства небагатих країн повинні будуть виконати ряд жорстких вимог, що, в кінцевому підсумку, призведе до дорожнечі таких інвестицій і непривабливості видобутку й використання вугілля.

Деякі експерти великих фінансових компаній вже зараз говорять про те, що в найближчі роки інвестування у вугільну промисловість буде припинено зовсім. А значить, швидше за все, світові ціни на вугілля будуть продовжувати падати.


Вже зараз стало відомо, що найбільший в світі приватний виробник вугілля, компанія Peabody Energy масово звільняє своїх співробітників і розпродає найбільші шахти, щоб остаточно не прогоріти. Однак, природоохоронні організації вважають, що промислово розвинені країни різко скоротили фінансування електростанцій у себе в державі, що працюють на вугіллі, для того, щоб обмежити викиди в атмосферу парникових газів.

У найближчі роки японські компанії мають намір вкласти $ 10 млрд. в вугільні шахти Мозамбіку або М'янми, а ось Німеччина фінансує Південну Африку, Індію та Філіппіни.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка