На околиці Житомира збудують комунальну сонячну станцію потужністю 10МВт

На околиці Житомира мають намір побудувати комунальну сонячну електростанцію потужністю 10MВт.

Як зазначив мер обласного центру Сергій Сухомлин, СЕС зведуть в районі Глибочиці, біля кільцевої дороги, передає Журнал Житомира

«Для реалізації проекту буде спеціально створене комунальне підприємство, яке побудує сонячну станцію за 9 мільйонів євро, - розповідає міський голова. – Грант у 3 млн євро і пільговий кредит на 6 млн євро Житомир отримає від уряду Словенії».

В Україні комунальних сонячних станцій немає, зауважує Сергій Сухомлин. «Торік депутати підтримали рішення про виділення земельної ділянки під майбутню електростанцію, але в можливість реалізації проекту не вірили, - розповідає міський голова. – Однак вже у березні до Житомира приїжджає делегація з послом Словенії підписувати договір: кредит, який раніше обіцяли видати під 3% річних, Житомир отримає через український державний банк - а скільки "допише" наша фінустанова, поки невідомо".


Окупність сонячних електростанцій для північних областей України становить приблизно 7,5 років, наголошує Сергій Сухомлин. «Для комунального підприємства термін окупності суттєво зменшується і становить приблизно 3-3,5 року, - пояснює мер. - Оскільки податок на прибуток (20%) йде в міський бюджет - Житомир щороку може отримувати 1 млн 650 тис. євро".


За словами Сергія Сухомлина, вироблену СЕС електроенергію місто продаватиме в об’єднану енергетичну систему України за "зеленим тарифом".

«Нам вигідніше продавати «сонячну» електроенергію на енергоринку по 10 грн. за кВт-год, ніж власному комунальному підприємству - по 2 грн. за кВт-год,- пояснив мер. - Сонячна електростанція дозволить заробляти на ремонт дитячих садків, лікарень та доріг».Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка