На Житомирщині, щоб популяризувати екоосвіту, відкрили еколого-натуралістичний парк з вітросонячною установкою

У Новоград-Волинському Житомирської області відкрили еколого-натуралістичний парк з вітросонячною установкою, терморегуляторами та енергетичною картою на території загальноосвітньої школи N5.

Проект покликаний підвищити рівень поінформованості, обізнаності дітей і дорослих з питань раціонального використання енергоресурсів був реалізований за фінансової підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Новоград-Волинської міської ради та проекту GIZ «Енергоефективність у громадах», передає Житомир.info

Як зазначила виконуюча обов'язки начальника відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій Новоград-Волинської міськради Оксана Липська, ідея створення еколого-натуралістичного парку з метою розробки інноваційної моделі екологічної освіти і виховання та нових підходів до вивчення природничих дисциплін та енергоефективності зявилась у 2007 році. «Територія школи була невпорядкована і потрібно було приймати рішення, щоб це все окультурити, - пояснює чиновниця. - Проект було подано на Фонд сприяння місцевому самоврядуванню, у 2008 році його відібрали, але перевагу надали іншому, і прийняли тільки у 2010-му».

Як результат, в 2013 році у розташованому на 1,2 гектарах території школи експериментально-дослідницькому центрі були встановлені інсталяції, терморегулятори, енергетична карта та вітросонячна модульна гібридна установка, розповідає Оксана Липська. «Протягом останніх років впорядковували територію: ландшафтний дизайн, висадка дерев, встановлення інформаційних таблиць", - зазначає чиновниця.

Як розповіла директор ЗОШ N5 Лариса Капчинська у ході висадки молодих насаджень на честь відкриття еколого-натуралістичного парку, навесні планується провести екологічний фестиваль за участю всіх навчальних закладів міста та громадських організацій та висадити ще більше дерев.

На створення еколого-натуралістичного парку найбільше коштів виділила Новоград-Волинська міськрада - 790 тис. грн. GIZ профінансував цей проект на 450 тисяч і ще 222 тис. грн виділив Мінрегіонбуд.

Освітній проект дозволить інтегрувати енергоефективність та енергозбереження у навчально-виховний процес, наголошує мер Новоград-Волинського Віктор Весельський. «Наразі у рамках українсько-німецького співробітництва у 32 закладах бюджетної сфери міста налагоджено енергетичний моніторинг споживання енергетичних ресурсів та проведено енергетичні аудити», - зазначив міський голова.

На честь урочистого відкриття експериментально-дослідницького центру на території ЗОШ N5  були висаджені молоді ялинки.Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка