На Вінницькій птахофабриці приступили до будівництва біогазового комплексу потужністю 20 МВт

На Вінницькій птахофабриці почали будувати потужний біогазовий комплекс на курячому посліді.

Ініціатором ефективної утилізації відходів виступив агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт", передає Сегодня.ua

Біогазову станцію потужністю 20 МВт зводитимуть у 2 етапи, говорить голова правління МХП Юрій Косюк.

«Перша черга біогазового комплексу потужністю 10МВт перероблятиме 460 т курячого посліду на добу, а введення в експлуатацію другої черги дозволить збільшити цей обсяг вдвічі, - розповідає фахівець. - Реалізація проекту наочно продемонструє, що навіть величезне виробництво може працювати безвідходно і безпечно для навколишнього середовища».

За словами Юрія Косюка, спалювання отриманого біогазу дозволить генерувати електричну і теплову енергію. «Установка потужністю 5 МВт може забезпечити електроенергією 15 тис. міських квартир», - зазначає фахівець.

У реалізацію першого етапу проекту буде інвестовано $27 млн.

"Комплекс вирішить проблему утилізації відходів, - зазначив директор "МХП Еко Енерджі" Іван Тракслер. - Не менш важливим є підвищення енергонезалежності країни та екологічна складова".

Передбачається, що біогазовий комплекс введуть в експлуатацію через 2 роки. Реалізація проекту дозволить залучити значні інвестиції, а також створити нові робочі місця в регіоні.

Юрій Косюк допускає будівництво і третьої черги, яка збільшить потужність біогазового комплексу на курячому посліді до 40 МВт.

У 2014 році агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" запустив на повну потужність (5Мвт) біогазовий комплекс на птахофабриці "Оріль-Лідер". Сьогодні підприємство виробляє 76% біогазу в Україні.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка